Нещадний експеримент над Драмтеатром продовжується, проте новий сезон розпочнеться

27 жовтня відкривається новий сезон Тернопільського драматичного театру. Розпочнеться він комічною оперою «Запорожець за Дунаєм» (постановник – Народний артист України Федір Стригун).

– Ми чекаємо на тернополян 27 жовтня на прем’єрі, – розповідає головний режисер театру Олег Мосійчук. – У цій виставі задіяний весь склад театру, тому можна спокійно назвати це дійство –  масштабним.

Проблеми театру зовсім не у потребі геніальних митців чи задумів, адже і тих, і інших є достатньо. Головним питанням залишається фінансуванням.

– Уже декілька років над театром продовжується експеримент, – додає Олег Мосійчук. – Ви знаєте, що цьогоріч повинен відбутися ювілейний сезон «Тернопільських театральних вечорів». Проте провести його достойно і запросити серйозні колективи – нереально, якщо не буде хоча б мінімальної підтримки.

Він же зазначає, що колектив перед відпусткою заробив 160 тисяч гривень – і всі ці гроші перевели за сплату комунальних послуг. Якщо ця ситуація не зміниться до Нового року, то він буде ставити вистави у Тернопільському театрі, можливо, навіть на запрошенням.

Режисер-постановник В’ячеслав Жила додає, що проблема також присутня й з технічним оснащенням:

– У нас пульт з 1957 року, який під час вистав «відмовляється» працювати. Це ще, певно, полонені німці дивилися виставу, – жартує.

До слова, цього сезону до Нового року повинні були поставити три вистави – «Одруження Фігаро», «Запорожець за Дунаєм», а також «Пошилися у дурні». Але режисери кажуть, що, мабуть, не побачать тернополяни усіх вистав цього року.

Режисер-постановник Федір Стригун розповів й історію створення вистави “Запорожець за Дунаєм”, яку тернополяни побачать уже 27 жовтня.

– Десь читав, що спочатку Гулак–Артемовський хотів написати оперу на текст «Гайдамаки» Шевченка. Проте сам автор відмовив його від цієї ідеї і написав йому текст «Запорожець за Дунаєм».

Він же зазначає, «якби час та хоча б техніку для цієї вистави, то ми могли б зробити чудо, хоча б для людей».

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.