Новий голова Тернопільської облради як з казки

Василь ХомінецьОсь уже близько місяця Тернопільщина має нового голову обласної ради. Майже 11 місяців депутати не могли знайти компромісу як у сесійній залі, так і за її межами. Та останній день жовтня став для області знаковим. Тернопільщина отримала і нового голову, і довгоочікуваний бюджет.
Кандидатура нового голови була безальтернативною з двох причин. По-перше – більшість в обласній раді належить «свободівцям». По-друге – іншого суперника, який міг би помірятися силами з Василем Хомінцем в управлінській сфері, просто не було.
Зрештою призначення Василя Хомінця на посаду голови обласної ради було цілком логічним продовженням і в кар’єрі самого управлінця. Яскравою сторінкою у його трудовій біографії стали п’ять років керівництва у Лановецькому районі. Там він показав себе хорошим «господарником». Саме у той час район набув свою головну на сьогодні особливість – опалення в усіх закладах соціальної сфери.
Василь Хомінець прийшов на посаду керівника Лановецької РДА з командою Віктора Ющенка. Коли його президентська каденція закінчилась, у регіонах розпочалися кадрова ротація. Василь Хомінець за власної ініціативи написав заяву на звільнення. Мовляв, це справа честі піти з тою командою, яка дала йому можливість плідно попрацювати. По поверненні в Тернопіль кар’єра перспективного політика продовжилась. Він очолив один із підрозділів міської ради, до речі, не найспокійніший. Мова йде про управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів. У компетенцію структури входила боротьба з незаконною торгівлею та контроль за закладами торгівлі та громадського харчування. Саме той період були вирішенні одні з найскладніших питань: торгівля на Шептицького, демонтаж незаконно встановлених об’єктів, зокрема, майданчика бару «Кураж» тощо.
Так, уже за кілька місяців Василь Хомінець дістався крісла заступника міського голови. А невдовзі партійці визнали його єдиним кандидатом на голову Тернопільської обласної ради. На що при цьому сподівалися «свободівці»? Які завдання поставив перед собою сам Василь Хомінець і куди він поведе область?
Цілком логічно, що першим кроком нового очільника області став візит на добре знайому для нього Лановеччину. Там він заявив, що не буде кабінетним головою. Мовляв, у його планах особисто побувати у кожному районі області, оглянути комунальне майно, оцінити стан об’єктів соціальної сфери. З моменту призначення нового голови відбулося два засідання сесії обласної ради. Першочергові завдання – господарські та фінансові. «Спадку» Василя Хомінця не позаздриш. Впродовж року в області через неприйняття бюджету накопичувалося чимало проблем. Мова йде про виплату заробітної плати, роботу галузі медицини, ремонт доріг, довгобудів. За усі провали області у 2013 році шишки летять в сторону обласної ради. Відтак, новий голова обіцяє максимально швидко запустити роботу різних структур, щоб пробудити регіон від одинадцятимісячної дрімоти.
Окрім того, пан Хомінець пообіцяв обласному центру, в якому він донедавна працював, неабиякий пріоритет у вирішення господарських питань. Так, голова облради заявив, що сприятиме у виділенні коштів на ремонт доріг та у вирішення ряду спірних питань. А ще, під час перших пленарних засідань в області підтримано інвестиційну програму будівництва і реконструкції недобудованих та застарілих приміщень сільських навчальних закладів, обласну цільову програму щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року. Василь Хомінець дав протокольне доручення звернутися до правоохоронних органів щодо перевірки фактів функціонування у Тернополі залів з ігровими автоматами.
Що цікаво, попри роботу у різних сферах персону Василя Хомінця ніколи не пов’язували з сумнівними персоналіями. Власних бізнес інтересів в області голова також практично немає, позаяк тривалий час займався лише дрібним бізнесом.
Загалом успішність області, як і будь-якого регіону залежить від того, на скільки злагоджено працює у ньому рада та адміністрація (які, як правило, є опозиційними). Вміння шукати компроміс та варіанти співпраці – одне з вирішальних завдань очільників. Тернопільщина близько року спостерігала за протистоянням політичним сил на наслідків, до яких привели відстоювання власних інтересів. Вектор, який брав новий голова обласної ради, спрямований у правильному напрямку. Тепер головне – не втратити цей курс.

Фактор Тернопільщини

Коментарі вимкнені.