Скільки коштує совість тернопільських депутатів

Вчора, 6 грудня, на сесії Тернопільської обласної ради назбирали 62 голоси для того, щоб висловити недовіру голові ОДА Валентину Хоптяну.

На сесію очільник Тернопільщини не прийшов. Хоча депутати очікували почути від нього звіт про виконання облдержадміністрацію делегованих облрадою повноважень. В прес-службі ОДА відсутність керманича області пояснили тим, що він запізно отримав повідомлення про скликання сесії – мовляв, це рішення прийняли вчора ввечері, коли Валентин Хоптян уже був в дорозі на Київ, куди поїхав у робочих справах. Відповідно недовіру голові обладміністрації висловлювали за його відсутності.

На пленарне засідання у повному складі не прийшли усі 5 депутатів від блоку Литвина, із 20 представників “Єдиного центру” зареєструвався лише один, від Партії регіонів – теж лише один із 13.

Причому уповноважений фракції Партії регіонів Павло Федик не реєструвався до кінця, але коли побачив, що депутатів назбиралося 64 і сесія в’явилась правомочною, таки теж вставив картку.

Його численні спроби якось змінити хід сесії зазнавали фіаско: головуючий або не давав йому слова, або не реагував на викрики про бажання взяти перерву. Коли ж Федику вдавалося отримати доступ до мікрофона, до кінця висловитися йому невдавалося – “регіонала” перекрикували вигуками “Ганьба!” депутати та представники чисельного пікету під будівлею облради, активістам якого дозволили бути присутніми на сесії.

Коли після підрахунку бюлетенів стало зрозуміло, що голосів вистачило для висловлення недовіри, зал вибухнув оплесками.

“Ми знаємо, що депутатам пропонували по 3 тис. у.о. за те, щоб не прийти сьогодні на сесію. Підприємцям пообіцяли податкові канікули, в протилежному випадку погрожували податковим терором. Спасибі депутатам, які не купились на ці подачки! Сьогодні на сесії переміг Євромайдан!”, – не стримував емоцій під час виступу після голосування позафракційни депутат Степан Барна.

Тепер депутати облради чекають реакції від Президента України Віктора Януковича.

“Громада Тернопільщини, представниками якої є депутати обласної ради, висловили недовіру голові облдержадміністрації. Якщо Янукович є президентом народу, то він повинен прислухатися до думки громади і має звільнити голову облдержадміністрації. Ми очікуємо від нього миттєвої реакції”, – прокоментувала рішення ради голова фракції ВО “Свобода” Марія Чашка.

Іншим своїм рішенням депутати позбавили делегованих повноважень Тернопільську облдержадміністрацію, надавши можливість голові облради Василю Хомінцю одноосібно затвердити виконавчий комітет, якому відтепер і будуть підзвітні усі структурні підрозділи облдержадміністрації – без посередництва керівництва ОДА.

Gazeta.ua

-1 thoughts on “Скільки коштує совість тернопільських депутатів

 • 13:44 | 7.12.2013 о 13:44
  Permalink

  http://gazeta1.com/index.php/80-ostanni-novini/11391-pavlo-fedik-rishennya-pro-stvorennya-vikonkomu-ta-nedoviru-golovi-ternopilskoji-oda-ne-mayut-zhodnikh-yuridichnikh-naslidkiv
  Понад 50 депутатів не прийшло на сесію помножити на 3 тис. у.о. 150 тис. виходить. Згідно з логікою Степана Степановича Барни який ніколи не рвався до корита і є абсолютним ельтруїстом хтось добре піднявся, а хтось багато втратив)))))))! І ви хочете боротись з владою, яка такими грошима оперує (згідно ваших фантазій)?

 • 13:45 | 7.12.2013 о 13:45
  Permalink

  Свободівці отримали рішення про недовіру з порушенням регламенту і законодавства. У них взагалі цікава поведінка. Звинувачують владу, хоча самі є владою, звинувачують у порушенні прав людини, хоча самі зневажають права людини і депутата, звинувачують в хамстві, хоча самі обзивають всіх наліво і направо то зрадниками то сопляками. Використовують “Смерть ворогам!”, хоча клич УНСО (під проводом Ю.Шухевича) означав ставлення до зовнішніх ворогів України, а не до співгромадян. І чого радіти, коли діти цей лозунг неповнолітньо вигукують?

Коментарі вимкнені.