Василь Деревляний став одним із двох на всю Україну “ДоброЧесним” нардепом

З моменту презентації перших результатів дослідження депутатів 23 липня, дані ЧЕСНОМЕТРА постійно змінюються, відповідно до нової інформації, що надходить нам від самих парламентарів, журналістів та громадян.

7 серпня на прес-конференції Рух ЧЕСНО звітував про основні зміни у ЧЕСНОМЕТРІ, що відбулися за 2 тижні роботи інструмента:

28 народних депутатів відреагували на результати перевірки Руху ЧЕСНО після оприлюднення;

●      ЧЕСНОМЕТР виявив ще 2 недоброчесних депутатів – Миколу Томенка та Олександра Гудиму. Натомість один депутат потрапив у доброчесні – Василь Деревляний.

Депутат Лановий нещодавно опинився у Верховній Раді, а нардеп Деревляний отримав позитивну оцінку за усіма критеріям після надання Руху ЧЕСНО своєї майнової декларації. Микола Томенко сам повідомив Рух ЧЕСНО, що іноді порушував принцип особистого голосування в парламенті, а у Олександра Гудими подальший аналіз виявив порушення у вигляді перевищення ліміту витрат на перельоти закріпленого у Кошторисі Верховної Ради;

 

●      Рух ЧЕСНО врахував зауваження та вдосконалив методологію оцінювання за критерієм «Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців». Так, “тушками” Рух ЧЕСНО вважатиме в тому числі депутатів, які були обрані за списками опозиційних партій, але регулярно голосували разом з провладною більшістю;

●      87 парламентарів не відповідають критерію «Відсутність порушень прав і свобод людини».

Порушенням критерію вважалося, зокрема, подання народними депутатами на розгляд Верховної Ради законопроектів, що, на думку українських та міжнародних правозахисних організацій, обмежують права та свободи людини. Наприклад: про заборону пропаганди гомосексуалізму; розширення повноважень Національної комісії із захисту суспільної моралі; про протидію екстремізму; введення кримінальної відповідальності за наклеп, тощо.

Оцінку за цим критерієм народного депутата Романа Зварича було змінено на позитивну, а його відповідь враховано.

 

●      Наразі 270 народних депутатів не відповідають критерію “Непричетність до корупційних дій”.

Рух ЧЕСНО вважав такі дії, як сумісництво, зловживання владою, перевищення депутатами норм витрат на перельоти – ознаками причетності до корупційних дій.

Після оприлюднення результатів ЧЕСНОМЕТРА за перевищення норми витрат щодо авіаперельотів порушниками Критерію було визнано ще 72 народних депутати.

●      30 депутатів опублікували свої декларації про доходи і майно у різний спосіб. У підсумку, ЧЕСНОМЕТР містить 97 декларацій народних депутатів (chesno.org/declarations/).

Рух ЧЕСНО продовжує вивчати надані декларації на предмет відповідності задекларованих доходів способу життя депутатів.

 

●      Позитивну оцінку за критерієм “Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів” отримали: Оксана Білозір, Олена Бондаренко, Ігор Зварич та Василь Черній.

Також було змінено дані у коментарі щодо народного депутата Ольги Герасим’юк, але це не вплинуло на загальну оцінку ії відповідності цьому Критерію.

●      424 парламентаря порушують конституційну вимогу щодо особистого голосування.

5 народних депутатів – Томенко, Давимука, Стецьків, Логвиненко, Гримчак – повідомили Руху ЧЕСНО в телефонному режимі, що голосували за інших народних депутатів.  Прес-служби Литвина, Мартинюка та Шарова відмовились надавати коментар з цього приводу.

Коментарі вимкнені.