Жити і працювати за прозорими правилами будуть у Великій Березовиці, – Ілля Костюк

Селищна рада Великої Березовиці Тернопільського району ґрунтовно зайнялася підготовкою документів, які мають встановити прозорі  та ефективні правила функціонування територіальної громади. Громадське обговорення та юридичне оформлення проходять зараз «Статут територіальної  громади», «Положення про благоустрій та рекламу», «Положення про пайову участь», і звичайно, Генеральний план.

Про підготовку важливих місцевих законів, які регламентуватимуть правові відносини між громадою і зовнішнім середовищем,  розповів селищний голова Великої Березовиці, активіст «Народного контролю» Ілля Костюк.

«Наша громада незабаром отримає нову прозору місцеву «конституцію», керуючись якою, будь-яка влада муситиме діяти в інтересах мешканців селища, а особиста нажива представників влади має нарешті відійти на другий план», –  запевнив Костюк.

Селищний голова розповів про те,  що багато з існуючих на сьогодні договорів оренди доводиться переглядати, оскільки вони були, очевидно, прийняті з урахуванням особистої вигоди представників попередньої місцевої влади, а громада ще й зараз недоотримує до свого бюджету чималі кошти.

«Забудовники, рекламодавці, підприємці звикли вирішувати питання, пов’язані з господарською чи економічною діяльністю у В.Березовиці, кладучи величезні суми «відсотків» у потрібні кишені.  Маючи можливість проаналізувати і співставити масштаби такого господарювання,  розумію, що, якби недоотриманими коштами оперував селищний бюджет, а не окремі особи, то Велика Березовиця давно могла би стати якимось мега-крутим комплексом!», – припускає Костюк.

Як один із прикладів «гри за прозорими правилами» Костюк анонсував придбання у власність громади багатофункціонального трактора, за допомогою якого можна  і сніг підгортати, і землерийні роботи виконувати. Трактор передає громаді села підприємець з Нідерландів в обмін на виділення йому земельної ділянки на території  В.Березовиці. Винятковість ситуації полягає в тому, що земельні ділянки тут  і раніше виділялися, але чи не вперше уся селищна громада отримає від угоди реальну користь.

За словами Костюка, Статут громади, пов’язані з ним положення, а також Генеральний план не лише окреслять стратегічні напрями розвитку села, а й дадуть чіткі відповіді на конкретні питання:  як можна використовувати землю і нерухомість , що належить громаді, якими активами та фінансами вона володіє,  за якими правилами повинні діяти тут комунальні підприємства. І – головне  – затвердить механізми контролю за представниками селищної влади, процедуру відкликання місцевого голови чи депутатів у разі, якщо їхні дії суперечитимуть інтересам мешканців  Великої Березовиці.

 

 

Коментарі вимкнені.