Чому картинка з написом «Fake» стає традиційною для сайту Тернопільської міськради

Новий рік почався для Тернопільської міськради зі скандалів.

Спочатку з’явилася інформація, що мерія закупила для пунктів масового проживання людей незрозумілі спальні мішки за потенційно завищеною ціною. Західний офіс Держаудитслужби оцінив збитки, завдані міському бюджету, у 12,7(!!!) млн грн.

Що цікаво, пoстачальник спальників ТOВ «Фаст Фектoри», яке отримало контракт Тернопільської міської ради, було зареєстрoвано лише за п’ять днів до проведення закупівлі. А закуповувало спальники, які передали на баланс навчальних закладів, чомусь КП «Тернопільелектротранс», тобто структура, яка спеціалізується на громадському транспорті.

Аудитори ж вказали на конкретні порушення: якість спальників нічим не підтверджена, а отже не можливо визначити, на скільки вони відповідають своїй ціні. Тернопільська міська рада в місцевому суді оскаржила вимоги Держаудитслужби щодо усунення порушень та їх наслідків. Та коли справа перейшла в Восьмий апеляційний адміністративний суд, на який мерія Тернополя не має жодного впливу, рішення суду вже було на користь Держаудитслужби.  В рішення суду сказано, що місцевим судом «помилково» не прийнято до уваги ту обставину, що зазначена інформація на ярликах, пришитих до спальних мішків, не відповідає умовам для маркування та інформації від виробника спальних мішків, установлених Національним стандартом України.

Коли тернопільські незалежні ЗМІ написали про оборудку зі спальниками і те, що рішенням Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2023 рок задоволено скаргу Західного офісу Держаудитслужби, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2023 року – скасовано, тернопільська мерія розродилася на своєму офіційному сайті бздурою, що все це – фейк.

Наступну аналогічну бздуру офіційний сайт мерії опублікував вже днями – 15 січня. Гасити довелося новий інформаційний скандал – оголошення міським управлінням освіти закупівлі картоплі за ціною 25 грн. Про це вже написали навіть всеукраїнські ЗМІ, вказуючи, що ціна картоплі в торгових мережах істотно нижча, а при гуртовій купівлі – нижча удвічі.

 хоч факт оголошеного тендеру на 55 тис кг картоплі справді є в системі Prozorro, в мерії знову заявляють, що ЗМІ лукавлять. Більше того – міська рада вимагає спростувати оприлюднену інформацію, мовляв, тендер ще не відбувся і, можливо, картоплю закуплять за меншою ціною. Але що саме спростовувати? Є тендер, є дивна ціна, яка в ньому фігурує. І якщо інформація у ЗМІ справді не відповідає дійсності, то є цивілізований спосіб це довести у суді, а не голослівно звинувачувати на офіційному сайті міськради журналістів у розповсюдженні фейків. Картинка з написом «Fake» на даному сайті через систематичні скандали вже стає традиційною. Хоча насправді вона б більше пасувала деяким іншим повідомленням мерії.

Власне, жителям Тернополя, які фінансують чиновників міськради своїми податками, було б цікавіше дізнатися, чому тендер на закупівлю картоплі для дошкільних освітніх закладів міста оголошують аж у січні, коли ціна на овочі суттєво зростає? Це безгосподарність? Невідповідність керівниці міським управлінням освіти займаній посаді? Чи звичайнісіньке лукавство? Адже чому б спорідненій структурі не закупити восени картоплю за ціною 10-13 грн кг, щоб управління освіти вже купило в цієї структури через 4 місяці картоплю за удвічі більшою ціною?  Який зиск з такої схеми при закупівлі 55 тис. кілограмів кожен може порахувати сам. Але комусь зиск, а бюджету – збитки.

Мера Тернополя Сергія Надала чомусь систематичні скандали в освітній галузі не турбують. Як і потенційні збитки мінімум на пів мільйона гривень лише на одній закупівлі. Чому? Продовжується пошук фінансових ресурсів для розбудови Маямі?

Коментарі вимкнені.