Нардеп та співкоординатор Реанімаційного пакету реформ Остап Єднак пояснив, чому обрав «Силу людей» та чим корисний для Тернополя

Днями Тернопіль відвідав співкоординатор Реанімаційного пакету реформ (2014 рік), народний депутат України Остап Єднак. Народний обранець приїхав у Файне місто, щоб неформально поспілкуватися із місцевими членами партії «Сила людей», яких, вочевидь, найближчим часом зможе назвати однопартійцями.

 «Сила людей» – це не партійний проект»

 – Минуло близько двох тижнів з моменту як я написав заяву на вступ у партію «Сила Людей». На скільки мені відомо уже є позитивне рішення Центральної контрольно-ревізійної комісії партії щодо мого вступу. Зараз чекаю на рішення Секретаріату і, сподіваюся, після усіх перевірок швидко включитися в команду роботу. Цьому кроку передував довгий процес знайомства з партією, який фактично переріс в спільну історію. Ще в 2014 році я активно слідкував за зародженням цієї політичної сили, був на багатьох засіданнях. Те, як декілька десятків активних людей разом з Олександром Солонтаєм збирали десять тисяч підписів на створення партії, вперто та по-чесному, викликало велику повагу. В 2015 році під час місцевих виборів в Кривому Розі я свідомо вирішив підтримати кандидата в мери Світлану Сову, яка разом з фантастичною місцевою командою «Сили людей» кинула виклик ненависному клану Вілкулів та показала потужний результат. За фракцію «Сили людей» в Кривому Розі далеко не соромно, а члени партії піддаються тиску та переслідуванням, водночас роблячи фантастичні речі для міста. Аналогічно захоплення викликають й інші команди сильних. Приміром,  в Маріуполі та Запоріжжі. У 2016 році до партії приєдналась моя колега, народна депутатка Наталія Веселова, яка послідовно займається розвитком партії та відстоюванням відповідних політичних позицій, що є прикладом для принципового та ціннісно-орієнтованого політика,- розповідає нардеп.

За словами Остапа Єднака, багато його колег-соратників, як члени «Сили людей»,  декларують подібні цілі в своїй діяльності, закликають до лідерства та нової якості політики. Проте лідерство та нова якість, на думку Єднака, повинна також базуватись на реальних справах, конкретних кроках.

– У 2017 році мої соратники та однодумці створили осередок «Сили людей» у Бродах. За цей час я бачу системну роботу з розвитку. Представники «Сили людей»  Юрій Бова та Володимир Шматько – міські очільники Тростянця та Чорткова, є потужним прикладом розвитку місцевого самоврядування та реформи децентралізації. Команда з Харкова  воює зі зловживаннями клану Кернесів-Добкіних, водночас розвиваючи партію по області, маючи десятки депутатів місцевих рад! Мене полонила своїм духом Рівненщина, де є потужна команда. Подібні історії можна продовжувати про десятки людей-членів партії. «Сила людей»-  це не партійний проект, а реальна політична альтернатива, реальна партійна політична інституція, яка так потрібна Україні, – переконаний Остап Єднак.

«Тернопіль – серед перших!»

Народний депутат вважає, що згодом до списку передових, дієвих та прогресивних «Сильних людей» можна буде віднести й партійців з Тернополя, з якими він поспілкувався як про розбудову осередку, так і запропонував руку допомоги у сфері екології.

– В «Силі людей» ключову роль відіграє партійний актив, простіше кажучи її члени. Тому, вступаючи у «Силу людей», я розумію, що потрібно працювати з партійним активом, знайомитися з кожним партійцем особисто, знати, хто ці люди, чим живуть, які проекти реалізують, та чим я зараз як народний депутат можу бути для них корисним. Тому вирішив відвідати міста України та знайомитися із майбутніми однопартійцями.  Тернопіль – серед перших! Мені було приємно побувати у вашому тернопільському середовищі сильних. Побачив, що партійці в Тернополі активні, цілеспрямовані, порядні люди. Думаю, ми знайшли спільну мову і станемо взаємокорисні одне одному,- переконаний народний депутат.

До слова, Остап Єднак є секретарем Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Тобто законодавчі ініціативи, що стосуються охорони довкілля – це його основний профіль діяльності як народного депутата. Для Тернополя та області зараз фахівець з екологічних питань  – це цінність. Адже з одного боку влада в місті, попри спротив людей, продовжує впроваджувати котельні на торфі, влаштовує «сміттєві блокади» для навколишніх сіл. З іншого боку керівництво області не надто перечить скандальному будівництву ГЕС на Дністрі.

  • Думаю, що я буду корисний для тернопільського активу сильних людей. Однією зустріччю наша комунікація не завершиться. Спільно з однопартійцями ми обговорили кілька проблемних екологічних тем, які хвилюють тернополян. Поки що поверхнево, але, думаю, що спільно нам вдасться вивчити їх предметно. І, звісно, докласти зусиль до їх вирішення,- підсумував Остап Єднак.

Цікаво знати

Працюючи у Верховній Раді, Остап Єднак став співавтором євроінтеграційного закону «Про оцінку впливу на довкілля», який фактично замінив недієву екологічну експертизу, якою часто-густо маніпулювали та зловживали. Тепер  дізнатися на скільки безпечним є той чи інший об’єкт, внести свої зауваження та пропозиції може кожен, зайшовши на сайт єдиного реєстру оцінки впливу на довкілля.

Також Єднак доклався до появи законів «Про стратегічну екологічну оцінку», «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (про мораторій на експорт лісо-та пиломатеріалів у необробленому вигляді) тощо.

Коментарі вимкнені.