Відкликання тернопільських депутатів: ТВК «погрузло» у порушеннях закону і моралі


Ще 7 ливня ц.р. Територіальна виборча комісія мала б поставити крапку в так званій «народній ініціативі» щодо відкликання трьох депутатів міськради – Івана Сороколіта, Ігоря Турського та Романа Навроцького. Проте мандати трьох народних обранців не дають спокою й досі тим, чиї сліди ведуть до головного кабінету на вул. Листопаловій. Тому, попри усі можливі порушення процедури, депутатів й далі намагаються позбавити голосу в раді формальним юридичним шляхом…

Передумови

Нагадаємо, ВО “Свобода” в травні запустила збір підписів щодо відкликання Івана Сороколіта, Ігоря Турського та Романа Навроцького з міськради Тернополя. Згідно закону виборчком мав 20 днів, щоб перевірити достовірність поданих документів «Свободою» і винести свій вердикт, власне, не пізніше 7 липня. Папери частково проаналізували, проте рішення, через неодноразову відсутність кворуму, прийняти не встигли, залишивши питання відкликання у статусі «без розгляду».

Щоправда, через порушення, які виявили члени ТВК, прийняти рішення на користь ВО «Свободи», яка виступала ініціатором відкликання, – було б, як мінімум, аморально, а як максимум – незаконно. Позаяк на поверхню «сплили» підроблені підписи, «підставні» відкликанти і т.д. Тому, вочевидь, тогочасні члени ТВК утрималися підсумовувати те, що суперечило закону. Власне, після 7 липня ц.р. про цю історію вже мали б забути, але…

В супереч процедурі та факсефікації документів, засідання ТВК намагаються скликати ось уже півроку, намагаючись таки позбавити мандатів трьох «незручних» для «свободівської» влади депутатів. При цьому ініціаторами порушення виступають люди, які навіть не брали участі в перевірці підписів, які були надані ТВК для відкликання екс-свободівців.

В ТВК – половина нових членів

Так за півроку територіальна виборча комісія кілька разів змінювала обличчя. Зокрема, декого з тих, хто аналізував документи щодо відкликання екс-свободівців, усунули від процесу, а на їх місце «приставили» нові імена.

«Рокіровки» у складі ТВК відбувалися з різних причин, та здебільшого всі вони зводилися до того, що деякі члени не хотіли відповідати за рішення, яке вважали незаконним, тобто голосувати «за» відкликання. Тому на їх місце підшукали тих, хто більш «покірно» ставитиметься до наказів зверху.

Приміром, ввела нового члена ТВК «Громадянська позиція» (Марія Мацук). Два «свіжі» обличчя з’явилися від ВО «Батьківщини» (Сліпченко Тетяна та Андрієшин Ніна). От-от у виборчком зайде двоє нових представників від «Радикальної партії» (Атамась Григорій та Савчук Тетяна). Замінили навіть представника ВО «Свободи» (Заворотний Віктор). Останній, хоч усі терміни для відкликання й спливли, від засідання до засідання намагається «просунути» питання про відкликання Сороколіта, Турського та Навроцького. Хоча й сам пан Віктор документи та підписи фактично не аналізував.

І, як не парадоксально, але саме вище згадані люди активно підтримують питання про відкликання, незважаючи на порушення процедури, прострочені терміни, та, що головне, – вони в очі не бачили підписних листів, які подавала ВО «Свобода».

Підставні люди і підроблені підписи?

А варто було б, адже за той час, що мала ТВК на розгляд документів, виплило чимало цікавих фактів, які підтверджують весь абсурд так званої «народної ініціативи».
Приміром, на одному із засідань у червні ц.р. члени ТВК самостійно проводили вибіркове опитування за допомогою телефонних дзвінків членів ініціативних груп з відкликання депутатів і виявили, що дехто з них губився у відповідях, дехто взагалі спростував свою участь у процесі відкликання. За словами самих відкликантів, в усі три ініціативні групи ввійшли не реальні виборці депутатів, а виключно партійці-«свободівці». Крім того, члени ТВК помітили, що деякі підписні листи були заповнені одним почерком та однією кульковою ручкою. Крім того, підписи не збігалися з тими, що наявні на копіях паспортів. Це далеко не усі порушення, які встигли зафіксувати ще влітку члени ТВК, про що неодноразово писали в ЗМІ.

Натомість «новобранці» наперебій спішать приймати рішення з питання, якого не аналізували. Така поведінка наштовхує лише на одну думку: існують чіткі злагодження та домовленості між деякими членами ТВК.

Цікаво також, що на жодне засідання ТВК так і не з’явився бодай один виборець екс-свободівців, з тих, які вимагають позбавити їх мандатів. Не приходять також ініціатори відкликання. Нагадаємо, що «локомотивом» з відкликання Івана Сороколіта, принаймні на папері, рахується теж «свободівець», депутат обласної ради Володимир Бобко, а за позбавлення мандата Ігоря Турського виступає новоспечена «свободівка» Оксана Биць.

Щодо голови ініціативної групи з відкликання депутата Навроцького, то ним виступає широковідомий місцевий скандаліст, депутат-«свободівець» Олександр Башта. Він, принаймні, кілька разів з’являвся на ТВК, хоча й не є виборцем Навроцького: живе в протилежному найвіддаленішому мікрорайоні міста.

Натомість на засідання регулярно приходять реальні виборці екс-свободівців, щоб підтримати своїх депутатів. Та це абсолютно не насторожує новопризначених членів ТВК, які вперто продовжують спроби скликати засідання. Останнє, до речі, намагалися зібрати, так би мовити, «під ялинку», 29 грудня (вечір п’ятниці). Проте довелося розійтися через відсутність кворуму.

Подейкують, що така завзятість якнайшвидше відкликати екс-свободівців – не дешеве задоволення. Тому й не дивно, що деякі новообрані члени ТВК готові збиратися навіть під Новий рік…

Квітослава Вінчук

 

Склад комісії

Прізвище, ім’я, по батьковіПосада у ВКПолітична партія, місцева організація якої є суб’єктом подання члена комісії
Дрозда Віктор ПетровичГолова комісіїПолітична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ”
Душак Андрій ВолодимировичЗаступник голови комісіїПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”
Зарубна Галина ВасилівнаСекретар комісіїПолітична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ”
Андрієшин Ніна ВолодимирівнаЧлен комісіїполітична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
Атамась Григорій ВолодимировичЧлен комісіїПолітична партія “Радикальна партія Олега Ляшка” (Радикальна партія Олега Ляшка)
Бойко Богдан ПетровичЧлен комісіїполітична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
Василик Михайло ВасильовичЧлен комісіїУкраїнська Народна Партія
Воробель Олег МиколайовичЧлен комісіїПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”
Заворотний Віктор МиколайовичЧлен комісіїполітична партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода”
Задорожна Марія ГригорівнаЧлен комісіїполітична партія Народний Рух України
Ковалінський Василь ПетровичЧлен комісіїПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП”
Коваль Ірина ГеннадіївнаЧлен комісіїПолітична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ”
Лещишин Валентина ЙосипівнаЧлен комісіїПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”
Мацук Марія ПетрівнаЧлен комісіїПолітична партія “Громадянська позиція”
Савчук Тетяна ІванівнаЧлен комісіїПолітична партія “Радикальна партія Олега Ляшка” (Радикальна партія Олега Ляшка)
Сліпченко Тетяна ОлександрівнаЧлен комісіїполітична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
Супрунюк Валентина ПавлівнаЧлен комісіїПолітична партія “Воля”
Удич Зоряна ІгорівнаЧлен комісіїПолітична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ”

Коментарі вимкнені.