Донбас знищують, але цей регіон змінюється…

«Не можу нічого говорити, бо підписав папери, та й телефони прослуховують…» — однаковісінько відповіли журналістам четверо військових із Тернопільщини, які нині воюють на Сході України у різних батальйонах.

Натомість отримуємо звістки від наших «айдарівців», вони, як добровольці, мають своє моральне право на війні, тому відверто розповідають про ситуацію на Донбасі.

Олександр Нікітін, тернополянин, 28 років. У складі «Айдару» два місяці воює проти російських загарбників на Луганщині, пройшов Майдан з 12-ою тернопільською сотнею:

— На Сході України нині складна ситуація. Усе кардинально змінилося після ввезення Росією підступної «гуманітарної допомоги». З сусідньої країни ринула неймовірна кількість військових, техніки. Путін почав вводити регулярні війська. А це означає, що війна може затягнутися надовго і дуже надовго…

Та, попри все, у нас бадьорий настрій, будемо триматися до кінця. «Айдарівців» рятує патріотичний дух, ми знаємо, задля чого воюємо, бо, скажімо, примусово мобілізованим військовим психологічно непросто, вони хочуть вижити і навіть при незначному пораненні просяться в госпіталь. Не кажу, що утікають, але так виглядає. Власне, тому армія має бути контрактною.

На останньому бойовому виїзді в селище Хрящувате я був сім діб, за цей час випустив лише сім набоїв. Нема по кому стріляти, бо працює винятково важка артилерія, піхотинців не пускають. По нас безперервно стріляли з напрямку села Новосвітлівка, яке бойовики своїми «Градами» практично стерли з лиця землі… Там я отримав осколкове поранення і контузію.

«Айдар» контролює дорогу у напрямку Новосвітлівки та Хрящоватого — це основна артерія постачання зброї і бронетехніки з російської території. Проте сепаратисти пробили собі дорогу полями і масово проникають на Луганщину, наші піхотинці не встигають реагувати.

Нині багато говорять, що керівництво нашої держави здало Донбас разом із бійцями, та я б так не сказав. Просто по обидва боки фронту-— різні сили. До речі, у складі «Айдару» воює 19-річна росіянка, вона прийшла до нас за покликом серця. Донбас знищують, але цей регіон змінюється: якщо на початках значна частина місцевого населення була перейнята ідеями федералізації, то тепер хоче лише миру…

НОВА Тернопільська газета

Коментарі вимкнені.