Корвет «Тернопіль» перейшов на підвищений рівень охорони

За  телефонним повідомленням командира протичовнового корвета «Тернопіль» капітана 3 рангу Максима Ємельяненко ситуація в зоні базування корвета у заблокованій Севастольській гавані залишилася без змін. Судно буксир, що блокує корвет стоїть на тому самому місці, козаків місцевої «самооборони» в районі пірсу причалу не видно. Екіпаж корвета, як і екіпажі інших заблокованих українських кораблів, несуть службу у штатному режимі і готові до оборони. Напруга повідомлень в Інтернет мережі про можливі провокації найблищим часом у Криму, заставили командира перевести екіпаж перейти на підвищений рівень охорони і готовності оборони корабля.

За телефоним повідомленням одного з попередніх командирів протичовнового корвета «Тернопіль» Андрія Куриленко, а зараз офіцера штабу командування ВМС ЗС України, штаб блокують на кожному КПП до 5-6 чоловік місцевої «самооборони» окрім того певна кількість «самооборонців» діє по всьому периметру нашої військової частини, сили «невідомого» спецназу  у зеленій формі з новітніми зразками стрілкових озброєнь що характерні тільки для ЗС Росіїської Федерації обчислюються кількістю до  взводу (15-20 чол.).  У Севастопольській гавані зараз, окрім «Тернополя», заблоковані також такі кораблі українських ВМС «Славутич», «Хмельницький», «Придніпровя», «Прилуки», «Донбас»  і  великий підводний човен «Запоріжжя», усі екіпажі кораблів вірні присязі на вірність Україні і з честю виконують свій обов’язок. Від себе як військовий історик додам, що за 19 і 20 століття, такі нелегкі випробування блокади випадали на долю багатьох флотів, можна звичайно перечисляти  усі такі випадки у військово-морської історії та, натомість, я згадаю тільки екіпажі бронепалубного крейсера «Варяг» російського імператорського флоту у період російсько-японської війни 1904-1905рр. і  бронепалубного крейсера «Зента» Австро-Угорського імператорського і королівського флоту у Першій світовій війні 1914-1918рр., оскільки українці покрили себе славою служачи з честю у обох флотах, позаяк не мали своєї держави і свого флоту тому буде доречною згадка саме про ці два кораблі. Не хотілось би, щоби нашим морякам блокованим сьогодні, у рідних базах нелегітимними рішеннями кримської влади, довелось  повторити дії військових моряків, яким пропонують мову ультиматумів при блокаді… Як людина, що сама колись носила військово-морську форму скажу, що для мене велика честь, що я знайомий з багатьма  офіцерами, що служать на цих кораблях та в українських ВМС  і я пишаюсь ними. Раз у нас є такі офіцери і матроси, то у нас завжди буде флот, незважаючи ні нащо…

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України.

Коментарі вимкнені.