Партизанський рух спротиву буде по всій Україні

Наразі активно обговорюється можливість створення партизанського руху спротиву по всій Україні. Отже, кілька слів з цього приводу. По-перше, повністю підтримуємо. Втім, якщо говорити про це серйозно, то створення партизанського руху повинно бути зафіксовано на державному рівні, включно з Президентом, МО, Генштабом. Без цього, партизанська боротьба буде мати не системний, а хаотичний характер, а це неприпустимо.
При цьому, потрібно розрізняти територіальну оборону і партизанщину, це різні речі. Територіальна оборона – це захист конкретної області, міста та інших населених пунктів на цій території. Партизанські загони – це активна боротьба в тилу ворога. Зовсім інша тактика, стратегія, задачі. Мова йде про диверсійно-розвідувальні операції, засідки, знищення засобів комунікацій та транспортного сполучення окупантів. Формуватися такі загони повинні за територіальним принципом, враховуючи природні особистості місцевості, ладшафт і т.д.
Керувати партизанськими з,єднаннями повинні перш за все представники відповідних регіонів, що обізнані з місцевими особливостями і мають авторитет серед населення. Добре якщо це будуть вишкулені і підготовлені офіцери, бажано розвідники, що мали досвід проведення воєнних кампаній. Втім, це не головне, найважливіше командні якості і здатність організувати виконання поставлених задач.
Надзвичайно важливо враховувати досвід воїнів УПА та партизанів другої світової. І останнє. З огляду на останні події на фронті, потрібно вже пропрацьовувати особовий склад і керівництво таких загонів в кожній області. З урахуванням можливості надання їм потрібної амуніції, оснащення, озброєння.

Зрештою, ворог зайде так далеко наскільки ми його пустимо. Особисто я, переконаний, що ми зупинимо агресора і далі він не пройде. Втім, не розлабляємося ні на секунду. Потрібно максимально зміцнювати оборону лінії фронту, підтягувати резерви і готуватися до активного протистояння. Війна з РФ триває. Переконаний, що у нас є всі сили і можливості вибити путінську терористичну сволоту з України! Головне – єднання у спільній боротьбі!

Зорян Шкіряк

Коментарі вимкнені.