Штаб АТО змінив тактику: сили терористів на контрольованій ними території дробитимуть на сектори і знищуватимуть поодинці

Сили антитерору змінюють тактику проведення АТО, що має підвищити ефективність військової операції в нових обставинах i дозволить мінімізувати ризик для людей i шкоду промисловому потенціалу Донбасу від дій терористів. Таке рішення було ухвалено позавчора ввечері, під час наради Президента Петра Порошенка з керівниками силових відомств. «Нам треба зробити перегрупування сил, яке забезпечить захист нашої території та продовження наступальних дій армії», — зазначив глава держави. За його словами, зараз перед силами АТО стоїть завдання перерізати систему забезпечення терористів найманцями, новим озброєнням і боєприпасами. Щодо нової тактики, то вона полягає в тому, щоб «розсікти території, які контролюють терористи, на зони, щільно звузити кільце і не дати можливості для постачання зброї та боєприпасів».
У РНБО додають, що попередня тактика полягала у звуженні кола довкола терористів. Нині ж сили бойовиків дробитимуть контрольовану ними територію на сектори й за кожним сектором закріплять бойове угруповання, яке відповідатиме за локалізацію та знищення бандитів.

Найбільші міста — Донецьк, Луганськ, Горлівка тощо — вже взято в облогу, але влада визнає, що на них насувається екологічна катастрофа. Президент Порошенко відзначає, що на шахтах Донбасу вода піднімається на небезпечний рівень, а терористи руйнують артилерійським вогнем трансформаторні підстанції, що підриває енергозабезпечення підприємств постійного циклу. «Оскільки терористи в цих містах — люди тимчасові, вони не мають нічого, що пов’язувало б їх iз цими містами. Вина за це лежить винятково на бойовиках та їхнiх закордонних покровителях», — наголосив Президент.

Тож українським визволителям доводиться поспішати: вчора сили АТО повнiстю оточили Луганськ, а в ході запеклих вуличних боїв звільнили один iз районів обласного центру і дійшли до центральної частини міста. Учора продовжувалася «зачистка» міста Ясинувата, де терористи замінували центральну лікарню і лікарню залізничників. А для блокування бойовиків у Донецьку сили АТО організували 33 опорні пункти.

Украй запеклі вуличні бої тривають третій день в Іловайську, що поблизу Донецька, який штурмували добровольчі батальйони «Донбас», «Дніпро» і «Азов». Бійці увійшли в місто з кількох напрямків, що спричинило паніку серед бойовиків. Бої в місті не припинялися навіть у ніч на вівторок. Райони міста, зайняті визволителями, терористи обстрілювали з «Градів» аж із Донецька. Але це не допомогло.

У результаті вчора під ранок бійцям антитерору вдалося звільнити дві третини Іловайська. Чимало бійців отримали поранення, один загинув. Серед поранених і комбат «Донбасу» Семен Семенченко, який із побратимами потрапив під мінометний вогонь і отримав множинні осколкові поранення. Комбата госпіталізували до лікарні у Дніпропетровську, загрози його життю немає.

Невдалими є спроби окремих груп терористів втекти до Росії: минулої ночі українські прикордонники завадили найманцям у цьому, відбивши їхній напад у районі села Деркульське Луганської області. Водночас російські «Гради» та артилерія продовжують зі своєї території підтримувати вогнем контратаки терористів на Донбасі.

ДО РЕЧІ

На місці розстрілу колони біженців із Луганська, яка в понеділок під білими прапорами у супроводі українських військових прямувала до Лутугіного, знайдено 15 тіл загиблих мирних мешканців, серед яких багато дітей. На місці трагедії працювали військові сапери та експерти-криміналісти, однак через поновлення вогню з боку терористів роботи з пошуку тіл довелося припинити. При цьому, за даними прес-центру АТО, учора бойовики заблокували район знищення колони з біженцями і намагалися знищити докази свого злочину.

Бойовики «ЛНР» лише через добу після трагедії почали говорити про цей злочин проти людяності, від якого вони нині відхрещуються. Один iз лідерів бойовиків Ігор Плотницький заявив, що вони не розстрілювали колону біженців і ніколи не стріляли в житло громадян. Він також нахабно заперечує російське походження наявної у бойовиків зброї (зокрема, систем залпового вогню «Град», iз яких було розстріляно колону) і наполягає, що «вся бойова техніка є трофейною і була здобута в боях».

Коментарі вимкнені.