Бережанська плитка — дрібні деталі великої історії (фото)

Як ви провели свій недільний шпацер? Можна хоч банківським мармуром чи різноманіттям сходових плиток вулиць Вірменської та Академічної.

Знаєте відчуття коли з дитинства в пам’яті живе певний візерунок? Плитки сходових кліток міста Бережани дають чудову можливість до подібного запам’ятовування.

На відміну від сучасних плиток, часто не надійних та крихких, ця стара Метласька плитка (від німецького міста Метлах) служить вже більше ста років! Як вам така гарантія?

Стан і якість покриття сходових кліток справляють позитивні емоції на мешканців та гостей, свідчать про статус будинку в архітектурній композиції міста.

Плитка із усіма елементами холу утворює єдине ціле, певну взаємопов’язану композицію. Добре що у нашому місті є ще шанс зустріти подібні плиточні шедеври.

Сплеск виробництва плитки у Львові наприкінці ХІХ століття знайшов яскраве відображення у оздобі ряду будинків. Міцність, довговічність та яскрава кольористика завжди приваблювала нову клієнтуру, серед якої були і заможні замовники із Бережан.

Хай і минуло більше ста років експлуатації, та Бережанська плитка, при належному догляді, може виглядати мов нова та служити ще не одному поколінню містян! Чим не причина пишатись та любити такі дрібні деталі великої історії нашого міста?

Шпацеруймо сміливіше! цікавмось, придивляймось, шукаймо і цінуймо бо #минуле_близько !

Михайло Музичка

Коментарі вимкнені.