Як півсотні жителів Борщівщини в ніч на Василія до Зарваниці дійшли (відео)

В ніч з 13 на 14 січня 2012 р. парафіяни греко-католицької церкви смт. Скали-Подільської вирушили на зимову прощу до Зарваниці.

Усю дорогу, колядуючи, прочани, яких було понад п’ятдесят чоловік разом з дітками, набирали доброго настрою до молитви у відпустовому місці. На шляху віряни відвідали монастир оо. Василіан м. Бучача де одразу ж відчули піднесення молитовного духу під час споглядання різдвяної шопки. Приємно здивований великою кількістю прочан, о. Теофіл Штурмак (монах даної обителі), привітав всіх з Різдвяними святами, збагативши знання присутніх історією відродження і розвитку монастиря.
Прибувши ж у Зарваницю скалеччан зустріли організатори зимової прощі, які пригостили усіх смачною вечерею. Опісля вся громада відвідала живий вертеп, що допоміг хоча б частково поринути у ті умови, де народилося маленьке дитятко Ісус. Прочани також мали нагоду помолитися на Вечірні, яка служилась у новозбудованій церковці Пресвятої Євхаристії.
Всіх гостей Зарваниці вітала молодь м. Бучача театралізованим дійством «Маланка» та вокальне тріо із парафії смт. Скали-Подільської у складі Ірини Івасєчко, Олесі Москавлюк, Наталії Подворної, даруючи прочанам чудові різдвяні колядки. Під час звучання коляди парафіяни Скали-Подільської під керівництвом о. Василя Германюка запустили в небо палаючі небесні ліхтарики, вітаючи  Митрополита Кир Василія Семенюка з іменинами, а всіх присутніх з народженням Христа.
Далі всі рушили до Собору у якому разом молилися на Архиєрейській Божественній Літургії. Опісля високопеосвященний Кир Василій привітав паломників, зігрів теплими, щирими словами і подякував присутнім, у спів служінні, священикам, тим, хто долучився до організації цієї прощі, і всім вірним, які покинувши свої теплі домівки, прибули на місце, яке опікує Пресвята Богородиця, щоб отримати від Неї материнське благословення. На прощі також молодіжний ансамбль з Тернополя, подарував радість церковного співу на Літургії та святкову коляду.
– Приємно було почути з уст нашого Митрополита те, що Кир Василій уділяв нашому пароху, о. Василю, дияконські свячення, – діляться парафіяни УГКЦ Скали-Подільської, – а також чути, що Владика добре знає про працю у напрямі духовного розвитку на нашій парафії.
І на завершення молитовних дійств присутні насолодилися захоплюючим видовищем святкових феєрверків.

Коментарі вимкнені.