Хто винен, що під Чортковом засихають сосни і берези

Жителі Чорткова та приїжджі туристи жаліються, що у тамтешньому лісі спостерігається дивна картина. Зблизька добре видно, що сосни, які там ростуть, мають дивний бурий колір. Жителі занепокоєні цим, адже невідомо, наскільки це небезпечно.

Пояснити ситуацію взявся член Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Степаненко, який зазначає, що подібна ситуація спостерігається цьогоріч не тільки із соснами, а й з березами. І не лише у Чорткові.

–       Одна з причин – це аномальний сухий рік, який виявився важким для дерев. У багатьох місцевостях також втрачені березові гаї, – каже Олександр Степаненко.  – Друга причина, що найчастіше молоді дерева страждають від підпалювання сухої рослинності, адже тоді вогонь перекидається у лісові місцевості і так страждають дерева.

Дослідник же зазначає, що подібну ситуацію ми будемо спостерігати й надалі, якщо люди не припинять спалювати суху рослинність чи й недбало ставитися до дерев, зокрема беріз.

 Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»


-1 thoughts on “Хто винен, що під Чортковом засихають сосни і берези

  • 13:12 | 27.06.2012 о 13:12
    Permalink

    Олександр Степаненко несе цілковиту несуразицю. Які молоді дерева, які берези яке спалювання листя та трави в тому місці. На тій самій горі з іншого боку з соснами все в порядку.
    Цей пан теж прославився в статті про збруднення ріки Серет.
    На іншому сайті говорили про викиди з труби.
    Як що вже хочете писати виїдіть на місце зробіть аналізи. Може загрози і немає. А може навпаки.
    По друге Олександр Степаненко еколог і голова ЕГО “Зелений світ”

    • 15:08 | 27.06.2012 о 15:08
      Permalink

      дякуємо за ваш коментар. насправді у Олександра Степаненка є багато звань і одне з них вказане у статті. А по-друге, ми не робили аналізи і лише запитали думку експерта про можливі причини. Якщо ж ви будете звертатися у різні служби і отримаєте іншу інформацію -повідомте нас і ми напишемо про реальні причини.

Коментарі вимкнені.