На Тернопільщині виявлено перевищення лімітів скиду забруднюючих речовин у р.Серет

Порушення вимог законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів виявлено Держекоінспекцією в Тернопільській області під час перевірки Чортківського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (ВУВКГ), що входить до десяти найбільших забруднювачів довкілля Тернопільської області.
Перевіркою встановлено, що впродовж 2009 р. надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення у м. Чортків комунальне підприємство здійснювало, допускаючи ряд порушень природоохоронного законодавства. Зокрема, забір підземних вод проводився за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, відведення зворотних вод у р. Серет здійснювалося без очистки, а екологічна інформація про обсяги скиду підприємством забруднюючих речовин не надавалася для щоквартального інформування населення.
Внаслідок неефективної роботи каналізаційних очисних споруд, скид зворотних вод здійснювався з перевищенням встановлених лімітів скиду забруднюючих речовин. Як результат, державі завдано збитків на суму 35,014 тис. грн.
За порушення вимог Кодексу України “Про надра” та Водного Кодексу України до адміністративної відповідальності притягнуто відповідальну особу підприємства. Видано припис про усунення виявлених порушень. Для добровільної сплати завданих збитків підприємству пред’явлено претензію.

Коментарі вимкнені.