Голову Зборівської РДА визнали винним у вчиненні адмінкорупції


Сьогодні Тернопільський міськрайонний суд (суддя Юрій Дзюбановський) визнав винним голову Зборівської райдержадміністрації Ігоря Яворського у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.
9 лютого цього року управління захисту економіки в Тернопільській області склало адмінпротокол на Ігоря Яворського за не дотримання ним вимог закону України «Про запобігання корупції». Голова РДА не вніс в електронну декларацію суттєвих змін в майновому стані. Відтак, порушив ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні порушення.
Суть обвинувачення полягала в тому, що в січні 2017-го Ігор Яворський отримав у власність квартиру, загальною площею 116,5 кв. м. і яка вартувала офіційно 321784 грн. Він її не вказав в декларації протягом десяти днів з моменту придбання.
Більш детально про нову квартиру голови Зборівської РДА можна дізнатися зі статті «Дешева квартира з краєвидами або непокараний голова райдержадміністрації з Тернопільщини».
Крім того, спроби зібрати судове засідання тривали три місяці. Ігор Яворський неодноразово не з’являвся на судові засідання, посилаючись на поважні причини, про що завчасу інформував суддю. А також в процесі змінив адвоката, тим самим знову відтягнувши розгляд справи. І лише 11 травня відбулося засідання, коли сторона обвинувачення уже не мала права просити в суду накладення адмінстягнення. А це, згідно ч. 2статті 172-6 КУпАП, передбачалося від 1700 до 3400 грн.
Ігор Яворський вини не визнав. На судовому процесі він зазначив, що не придбав квартиру, а набув право власності, виплачуючи дольову участь протягом 2015 – 2016 років. Про це він вказував у своїх е-деклараціях за зазначені роки.
Одна, суд визнав його винним у порушенні ч.2 ст. 172-6 (неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані). Адмінстягнення не накладено у зв’язку з закінченням дії протоколу.
Надалі Управління захисту економіки в Тернопільській області Національної поліції України має право повідомити голову ОДА Степана Барну про вину в адмінкорупції голови Зборівської РДА. Це може передбачати також дисциплінарну відповідальність.
Після оголошення рішення Тернопільського міськрайонного суду Ігор Яворський повідомив, що з таким рішення не згідний і подаватиме апеляцію.

Назар Наджога

Коментарі вимкнені.