Дешева квартира з краєвидами або непокараний голова райдержадміністрації з Тернопільщини 

Суддя Юрій Дзюбановський закрив папку і оголосив завершення судового засідання. Він повідомив сторони процесу, аби ті через півгодини повернулися, буде зачитане рішення. Суддя через півгодини не прийшов.

Більше трьох місяців тривали спроби розглянути в суді адміністративну справу щодо притягнення голови Зборівської райдержадміністрації Ігоря Яворського до відповідальності за несвоєчасне внесення суттєвих змін в електронну декларацію. Це стаття 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стосується порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Адміністративний протокол на голову Зборівської РДА складений 9 лютого цього року сектором протидії корупції управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Дія протоколу з штрафними санкціями – три місяці. Тож 9 травня документ втрачав силу.

Ігор Яворський неодноразово не з’являвся на судові засідання, посилаючись на поважні причини, про що завчасу інформував суддю. А також в процесі змінив адвоката, тим самим знову відтягнувши розгляд справи. І лише 11 травня відбулося засідання, коли сторона обвинувачення уже не мала права просити в суду накладення адмінштрафу. А це, згідно статті 172-6 КУпАП, передбачається від 850 до 1700 грн.

На березневій прес-конференції в Головному Управлінні Нацполіції в Тернопільській області начальник управління захисту економіки в Тернопільській області Олександр Шкарівський тоді заявив про дану справу.

– Хотів би відзначити особливість, що до цього часу не складалися протоколи про адміністративну корупцію відносно категорій А, тобто це керівники, які призначаються Президентом України. Є у нас така вже від початку року особа. Поки не розглянеться матеріал в суді, називати не хотів би.

Як вбачається з матеріалів справи, у січні 2017-го Ігор Яворський придбав квартиру в Тернополі і не вніс суттєві зміни майна в електронній декларації протягом десяти днів.

Цю квартиру голова Зборівської РДА вказав в електронному декларуванні цього року. Загальна площа квартири 116,5 кв. м. Згідно декларації, її вартість на дату набуття права власності 24.01.2017 – 321784 грн.

Таку вартість за квартиру на 116,5 кв. м. Ігор Яворський виплатив ТОВ «Тернопільбуд». Кінцевим бенефіціарним власником цього підприємства є знаний в Тернополі забудовник Василь Лило.

Нова квартира голови Зборівської РДА знаходиться на верхніх поверхах багатоквартирного житлового будинку по вул. Білецька. Красивий краєвид на Тернопільське озеро.

Для порівняння, на сайті dom.ria.com ціна на двохкімнатну квартиру без ремонту в цьому будинку вказана 39 500 $, або трохи більше 1 000 000 грн., або 590 $ за 1 кв. м. станом на сьогоднішній день.

Під час судового засідання адвокат Ігоря Яворського внесла клопотання про закриття справи в зв’язку з тим, що в діях її підзахисного немає складу правопорушення. Таке клопотання вона обґрунтовувала тим, що Ігор Яворський не придбав квартиру, а набув право власності, виплачуючи дольову участь протягом 2014 – 2016 років. Про що вказував він у своїх е-деклараціях за зазначені роки.

В електронній декларації голови Зборівської РДА за звітний період 2015-го є запис видатків на суму 280000 грн. на виконання умов договору дольової участі по квартирі. За 2016 рік – 41784 грн. За 2017 Ігор Яворський вказує, що набув право власності на нерухоме майно по сумарній вартості 321784 грн.

Згідно оціночних досліджень аудиторського ТОВ «Орієнтир-Реформа» в четвертому кварталі 2015 року середня вартість 1 кв. м первинного житла в мікрорайоні Новий Світ – 522$. При цьому, рік до того 1 метр житла в тому ж мікрорайоні коштував понад 600$ на первинному ринку. Таким чином, за грубими підрахунками ціна на квартири не опускалась нижче 500 доларів.

У 2015-му курс одного американського долара, встановленим НБУ, коливався від 15,8 грн. в січні до 23,49 грн. в грудні. Відтак, можна припустити, що справжня вартість квартири на вул. Білецькій, площею 116,5 кв. м., могла коштувати в 2015 році близько одного мільйона грн.

Втім, сторона обвинувачення (Прокуратура Тернопільської області) оціночних підрахунків не проводила. Дана справа ґрунтувалась виключно на офіційних даних, в тому числі на довідках від ТОВ «Тернопільбуд».

Під час дебатів прокурор просив суд визнати винним голову Зборівської РДА у вчиненні адміністративного порушення по ст. 172-6 КУпАП. Однак, у зв’язку з закінченням терміну дії протоколу про адміністративне правопорушення він лише винен без накладення штрафу.

Ігор Яворський вини не визнав. Підтримував думку адвоката про закриття справи, оскільки він вказував в деклараціях видатки на придбання квартири за договором дольової участі.

Суддя Юрій Дзюбановський після дебатів оголосив, що йде в нарадчу кімнату і через півгодини вернеться зачитати рішення суду. Проте згодом до обох сторін процесу підійшла секретар судді.

– Суддя сказав, що зачитає рішення зранку в понеділок в 9.45, – повідомила сторонам секретар.

Журналіст запитав Ігоря Яворського щодо дешевизни квартири, мовляв, ціну встановлює продавець.

– Я не можу коментувати дешевизну квартири, бо не я продаю. Є продавець, я покупець, і в тому вся суть. Продавець скорегував, я купив, – відзначив голова Зборівської РДА.

Власник «Тернопільбуду» Василь Лило у 2010-му році балотувався на міського голову Тернополя від партії «Наша Україна». З 2006 по 2010 роки Ігор Яворський був депутатом Тернопільської міської ради від тої ж політсили, про що він зазначає в своїй біографії, оприлюдненій на сайті обласної організації партії «УДАР».

Головним «ударівцем» Тернопільщини вважається народний депутат Ігор Побер.

Назар Наджога

Коментарі вимкнені.