Вандали-студенти з Гусятина потрощили вікна і меблі, поглумилися над іконами місцевого санаторію

Дуже прикро констатувати в наш бурхливий час, що поруч з позитивними фактами змін у житті суспільства зустрічаються негативні моменти руйнації чи навіть вандалізму.

Ніде в цивілізованому світі (тим паче у Європі) не знищується все надбане людством, створене руками зодчих. Воно дбайливо охороняється, бо покликане слугувати майбутнім поколінням. У нас чомусь по-іншому. В останні роки, ніби стерті з землі виробничі приміщення, різноманітні споруди, заводські комплекси, що зводилися, розширювалися роками працюючими людьми. Боляче говорити, але робилося це руками молодих, які не лише мали далі примножувати, розширювати, зберігати.

Для прикладу візьмемо Гусятинські оздоровниці «Медобори» і «Збруч». Сталося так, що вони пригальмували роботу з надання послуг, повертати людям найцінніше у житті – здоров`я. Перший заклад на сьогодні повністю зруйнований. Другий – перебуває під охороною і очікує на свою долю у київських владних кабінетах. Можливо, врешті-решт, він запрацює у майбутньому.

Але й нині знаходяться серед нас вандали, які все руйнують, не думають про наслідки своїх дій. Напередодні Пасхи, саме у Великодню п’ятницю, група молодиків, поминувши охорону, проникла в один лікувальний корпус санаторію “Збруч”, готовий в будь-який момент прийняти відпочивальників і влаштувала у ньому «сатанинський шабаш». За короткий проміжок часу вандали побили вікна, потрощили меблі у 6 кабінетах лікарів, коридорі та кабінеті ЛФК, навіть поглумилися над святинями – іконами (нанісши нецензурщину) та керамічними скульптурами з образом Матері Божої.

Зі слів т.в.о. директора санаторію М. П. Думіха, поліцією двох вандалів затримано, а ще двом вдалося втекти. Дуже прикро, що ними виявилися жителі Гусятина – студенти коледжу. Двічі соромно, що серед них виявилася і дівчина. Напрошується висновок – це люди? Що в них є святим?

Зараз ведеться розслідування, підраховуються збитки, завдані погромниками закладу. Звісно, батькам вандалів все доведеться відшкодувати. Але, де в молодих совість, честь та гідність? Хіба їх вчинок красить. Ні! Він ганьбить!

P.S. І це не Путін, і навіть не Порошенко з депутатами та міністрами. Це ми самі працюємо на «чорно», не платячи податків і «стоїмо на біржі», вимагаючи при цьому субсидію. Це ми самі не завжди доносимо сміття в урну… Це ми скаржимося на корупцію, а самі даємо хабарі, бо це стосується нас, рідних…

Пам’ятаймо слова В.Чорновола: «Україна починається з тебе…».

Віталій ОСТАФІЙЧУК.

-1 thoughts on “Вандали-студенти з Гусятина потрощили вікна і меблі, поглумилися над іконами місцевого санаторію

Коментарі вимкнені.