Контейнери для збору відпрацьованих батарейок та ламп з’явилися у Чорткові
У рамках проведення Днів Сталої Енергії Чортківська міська рада цьогоріч купила два контейнери для збору використаних ламп та батарейок, куди потрібно викидати таке сміття задля збереження навколишнього середовища.
Контейнери призначені лише для цих предметів, тому всі інші слід залишати в баках для загального збору сміття.
Один контейнер розміщений на площі біля центрального входу до міської ради, а другий – на зупинці біля магазину “Європа”.
На контейнері вказані позначки відповідних отворів для кожного типу відходів. Енергозберігаючі лампи потрібно викидати лише в упаковці, або ж загорнутими у папір, аби уникнути їх пошкодження.
Експерти відзначають, що батарейки та ртутні лампи віднесені до вкрай небезпечних відходів, оскільки містять свинець, ртуть, кадмій, нікель, марганець та інші хімічні елементи, які можуть дуже довгий час залишатися активними, мати шкідливий вплив на живі організми, в тому числі на людину, здатні накопичуватися в тканинах, викликаючи ряд захворювань (термін їх розкладання 200 років).
У побутовому смітті частка батарейок незначна – менше пів-відсотка, проте 50 % токсичних речовин, які утворюються у твердих побутових відходах, йдуть саме від батарейок.
За даними Всеукраїнської екологічної ліги, одна відпрацьована «пальчикова» батарейка, потрапляючи до загальних відходів, забруднює 400 л води або 20 м² ґрунту.
Одна енергозберігаюча лампа містить від 3 до 5 мг ртуті. Якщо при пошкодженні лампи у повітря потрапить лише 1 мг ртуті, її концентрація становитиме 0,02 мг на кубічний метр повітря, що більш аніж у 60 разів перевищує граничнодопустиму концентрацію.
Тільки усвідомлення людьми реальної небезпеки для їхнього життя й здоров’я через неконтрольоване викидання небезпечних відходів допоможе вирішити цю проблему.
Коментарі вимкнені.