Український народний танець – невід’ємна частина «Росинки» смт Козова

Уже понад 30 років зразковий ансамбль танцю «Росинка» приносить в серця людей тепло дивовижного світу прекрасної хореографії, поширює українські культурні цінності, долучає до високого духовного  світу  нашу молодь, гідно несе звання зразкового колективу. Неперевершеність та досконалість українського народного танцю, яке дарує «Росинка», професіоналізм та самовідданість, авторитет та повага і творче визнання добре відомі не лише на Козівщині, але й всій Україні та світу. Просто неймовірно, як багато встиг зробити цей талановитий колектив, незважаючи ні на свій молодий вік, ні на труднощі, які постійно супроводжували його на творчому шляху, постійно рухаються вперед, випереджаючи свій час. А скільки ще попереду? 

Ансамбль створений та працює при Козівському районному будинку дитячої та юнацької творчості школярів, смт Козова, Тернопільської області. «Росинка» – це великий колектив з багаторічними традиціями. Свій творчий шлях ансамбль розпочав у 1983 році. Через три роки, а саме в  1986 році йому було присвоєно звання «Зразковий».  В ансамблі займаються діти віком від 6-ти до 18 років. В даний час колектив нараховує близько 150 дітей.

У репертуарі колективу більше 100 танцювальних номерів різного жанру: українські народні танці, сучасні хореографічні композиції та постановки. Кожен тривалий і трудомісткий репетиційно-постановчий процес приносить в нагороду дітям радість концертного виступу та гучні аплодисменти глядачів.

 З 1983 року і по сьогоднішній день керівником зразкового ансамблю «Росинка» є талановита, енергійна та працьовита Галина Йосипівна Стадник-Данилів.  Ця віддана своїй роботі жінка впродовж багатьох років навчає своїх вихованців красі і виразності рухів, формує світогляд пізнання навколишнього світу, розвиває творчу активність, смаку в процесі хореографічного виховання, формує у дітях танцювальні навички,  допомагає оволодіти танцювальною культурою, а також розвиває цілий ряд рис: почуття колективізму, працьовитості, зібраності, витримки, наполегливості, цілеспрямованості, вміння долати труднощі і виявляти повагу до творчої діяльності інших, а також в колективі проводиться робота із  дослідження та відновлення давніх звичаїв і обрядів нашого краю.

На сьогоднішній день, маючи своє неповторне творче обличчя, «Росинка» є одним із найкращих зразкових колективів Тернопільщини, який постійно займає призові місця на різноманітних конкурсах. Багата біографія колективу і творчими здобутками. Ансамбль є лауреатами і дипломантами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів. «Росинка» є володарем Гран-прі  на різноманітних Міжнародних фестивалях.

Особливої уваги заслуговують костюми ансамблю – оригінальні, колоритні, з такою багатою кольоровою гамою, кожний танцювальний образ стає особливо пам’ятним і виразним. Високохудожня культура виконання, технічність та артистизм – ось ті риси, які підкреслювали численні глядачі та члени журі різноманітних конкурсів та фестивалів.

Колектив  неодноразово  презентував високе мистецтво українського танцю у Польщі, Болгарії, Туреччині і Чехії.

Окрім цього, стає доброю традицією, коли вихованці «Росинки» разом із своїм керівником Галиною Йосипівною Стадник-Данилів є учасниками різноманітних конкурсів в Україні.

Цей навчальний рік був особливо багатий на подорожі юних талантів. Так у листопаді 82 вихованці колективу були на II Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв «Зіркова феєрія» у м. Вінниця. В такій великій кількості ансамбль ще не подорожував, але не зважаючи на далеку дорогу та втому, танцюристам не завадило показати високу хореографічну майстерність. Старша група здобула Гран-прі за буковинський танець «Храмовий», середня I місце за «Вальс», а молодша група – II місце за хореографічну постановку «Україно, ми твоя надія», але на цьому приємні несподіванки для «Росинки» не закінчилися. Їм, як переможцям конкурсу «Зіркова феєрія», журі видало сертифікат на суму 40000 гривень.

Перевівши дух, трохи відпочивши, 22 січня колектив  та його керівник взяли участь у першому міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв – «Gold-Star», який відбувся у м. Хмельницький. Це було незабутнє свято дитячої творчості, таланту, співу та хореографії. Зірковий склад журі, а саме: хореограф, творець театру «Київ модерн-балет», лауреат національної премії України імені Т. Г. Шевченка, народний артист Молдови Раду Поклітару та хореограф-режисер, переможець телевізійних танцювальних проектів, головний хореограф шоу «Майданс» Олександр Лещенко надихали учасників фестивалю, аби вони показали усю свою професійну творчість. Конкурс тривав понад шість годин. Було багато значних та достойних суперників із різних міст України, але учасники колективу разом із батьками ні на секунду не сумнівались у своїй перемозі, адже щоденна та наполеглива праця повинна бути нагороджена. І ось журі оголошує результати. Хвилююча мить для всіх учасників, батьків, керівника… і знову найкращі! Лауреатами першої премії стають одразу три вікові групи, а старша група – здобуває Гран-прі за український народний танець «Розпрягайте, хлопці, коней».

Зимою, а саме в лютому вихованці середньої групи ансамблю танцю “Росинка” також  були запрошені в школу ім. Стефана Кардинала Вишинскего в м. Стаднікі (Польща). Гуртківці провели майстер-клас з польським учням з вивчення українського танцю, ознайомилися з навчальним процесом, відпочивали разом на перервах та у післяурочний час. Танцюристи разом з батьками, які їх супроводжували, побували в соляних печерах м. Велічка, в аквапарку м. Кракова, знайомилися з історичними пам`ятками м. Кракова, відвідали костели Марії Краковської, Божого Милосердя, Петра і Павла, Осіб Домінікани, Отців Францишканів. Емоційно сприйняли вихованці пам’ятний знак жертв голодомору.

А на весні, 6 травня, у м. Хмельницький відбувся I Всеукраїнський конкурс-фестиваль мистецтв «Країна мрій – Україна», де і побували наші талановиті діти. Конкурсанти  змагались у кількох номінаціях: вокал, хореографія та інструментальне мистецтво. Змагання молодих зірок проходило у приміщенні Хмельницької обласної філармонії. Цього разу колектив представляли дві вікові категорії: молодша та середня групи і виконували по одному номеру, а саме хореографічна постановка «Україно, ми твоя надія» та український народний танець «Полька». Наші діти, як і завжди показали високий результат, дві групи стають лауреатами першої премії і отримують таку заслужену перемогу.

А нещодавно, 17 червня, вихованці «Росинки» взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Талановита молодь України-2017» у Львові, де в черговий раз здобули перемогу і знову стали лауреатами першої премії, відтак отримали сертифікат на 500 євро від журі конкурсу за неперевершене хореографічне мистецтво та титанічну працю. Дитячій радості не було меж, адже вони так наполегливо та старанно готуються до участі в конкурсах.

Як завжди, не обходиться і без майстерних виступів учас­ників танцювального колективу «Росин­ка» на районній сцені та різноманітних заходах, які присвячені культурному розвитку Козівщини.

Також колектив часто запрошують на виступи і у інші райони, де наших дітей зустрічають теплими оплесками та приємними емоціями.

За  сумлінну працю колектив і його керівник Стадник-Данилів Г. Й. нагороджений десятками грамот, дипломів  та гран-прі, зокрема Почесною Грамотою Міністерства культури України. Досвід показує, що успіх у мистецтві хореографії є за низки умов – професійного підходу до справи, працелюбності вихованців і великої любові керівника до своїх гуртківців. Завдяки цим простим істинам відбувається багатогранне формування духовної культури підростаючого покоління.

Результати роботи, неперевершені, унікальні здобутки, висока виконавська майстерність, яскравий хореографічний талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу – ось складові успіху зразкового ансамблю «Росинка»!

Від імені  батьків учасників конкурсу – Людмила Кутнів.

Коментарі вимкнені.