На Чортківщині розпочалася масова імунізація домашніх тварин проти сказу


З метою посилення контролю за епізоотичною ситуацією та заходів профілактики сказу, спрямованих на зниження випадків реєстрації цієї хвороби серед тварин та повну елімінацію випадків сказу серед населення до 2030 року, Держпродспоживслужба Тернопільщини з 24.06.2024 року розпочала кампанію з масової вакцинації домашніх собак і котів проти сказу у населених пунктах області.

Реалізація стратегії зменшення кількості випадків сказу вимагає співпраці та взаємодії з органами місцевого самоврядування, з громадськими та зоозахисними організаціями, а також з власниками тварин.

Під час кампанії спеціалістами вживаються комплексні заходи, спрямовані на ефективну вакцинацію всього наявного поголів’я собак та котів, проводиться активна комунікація та просвітницька робота серед населення з питань профілактики та обізнаності про небезпеку сказу, поводження з тваринами, їх реєстрація та ідентифікація. Також проводиться збір даних щодо чисельності домашніх тварин, що дозволить оптимально планувати масові кампанії парентеральної вакцинації собак та котів.

Звертаємо увагу щодо адміністративної відповідальності власників домашніх тварин, зокрема, в частині дотримання Правил утримання тварин у населених пунктах, реєстрації та ідентифікації, а також проведення обов’язкових щорічних щеплень проти сказу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *