На Тернопільщині депутат перетворив озеро на помийну яму

Голові Бережанської РДА

Тринька Я.М.

Голові Бережанської райради

Німко В.Р.

Ми, жителі м. Бережани, просимо звернути увагу на грубе порушення Конституції та законів України орендатором Бережанського ставу, депутатом районної ради Здирко І.М.

1.07.2013 р. вступив в дію Закон «Про Аквакультуру». Ст.31 цього Закону вказує, що орендарі озер повинні забезпечити права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, безоплатне любительське і спортивне рибальство). Заборона загального користування водними об’єктами, наданими в оренду, є підставою для розірвання договору оренди з орендарем – так вказано у ст. 51 Закону «Про Аквакультуру», який повинні виконувати усі законослухняні громадяни, як і всі інші закони України. Проте п. Здирко І.М. плював на закони України і неодноразово порушував права громадян, забороняючи жителям міста проводити своє дозвілля на Бережанському ставі. Крім того, на озері періодично відбувалося побиття людей як самим депутатом районної ради Здирко І.М., так і його найманцями на чолі з його сином Тарасом. Людей, яких побили, обіцяв вивезти в міліцію, але законом України міліція, як і ДАІ, не мають права втручатись у справи щодо порушення вилову риби – таким займається лише рибоохоронна інспекція.

При зверненні до п. Здирко І.М. із проханням припинити свавілля, яке він організовує, він відповів, що ніякого Закону «Про Аквакультуру» не знає і він не для нього, тому рибу ловити не дозволяє.

Також згідно даного Закону в Договорі оренди визначаються зобов’язання щодо здійснення поліпшення екологічного стану водного об’єкта, що віддається в оренду. Хотілося б запитати природоохоронні органи, чи бачили вони, що робиться на озері? Вода гниє, озеро заросло за час так званого господарювання. Як дивиться влада міста й району на те, що Здирко І.М. висипає будівельне та інше сміття в озеро під приводом засипання ями? Гори висипаного сміття в тій воді, де купаються наші діти! За час оренди озера Здирком І.М. воно перетворилося на помийну яму. Всі ми знаємо, яке озеро було колись найкращим місце відпочинку для жителів Бережан. Тепер вода гниє, дамба руйнується і жодних мір щодо покращення екосистеми нашого озера п. Здирком І.М. прийнято не було. А ви не забувайте, що озеро – вище рівня міста на 14 метрів!

Ми, жителі м. Бережани, звертаємося до Вас, шановні голови адміністрації й районної ради, та районні депутати, бо тільки Ви своїм рішенням можете зупинити свавілля, яке чинить Здирко І.М. Не допустіть доведення нашого озера до жалюгідного стану, припиніть постійне знущання і побиття людей! Невже депутат Здирко І.М., якого ненавидять і зневажають мешканці м. Бережани, зможе і далі нехтувати закони України і порушувати права людини? Такі люди, як він, не гідні звання депутата! Звертаємося також до партії «Наша Україна», членом якої є п. Здирко І.М.: «Чи голосуватимуть за вас у майбутньому люди, якщо у ваших рядах є такі люди, як Іван Здирко?».

Бережанське озеро має бути відібране у Здирка І.М. і на конкурсній основі передано людям, які будуть поважати гідність інших людей, закони нашої держави і стануть істинними господарями!

Шановні депутати і голови! Просимо Вас навести порядок, не дозволити більше Здирко І.М. знищувати наше озеро і бити жителів нашого міста!

Тільки після інвентаризації, до 1 вересня 2013 року, згідно Закону «Про Аквакультуру», держадміністрація є орендодавцем, і ми сподіваємося, що такі люди, як Здирко І.М. більше ніколи не отримають права оренди на озеро. Хочемо, щоб передача озера в оренду відбувалася на конкурсній основі, а не «по блату» і щоб наше озеро було передано у надійні руки, щоб у нього був господар, який би чистив його, доглядав за пляжем і дозволяв людям спокійно рибалити, а не «хапуга», а таких «Здирків» просимо Вас більше не допускати до господарювання!

Жителі м. Бережани (50 підписів)

Береж-Інфо

Коментарі вимкнені.