На Тернопільщині парафіяни Київського Патріархату через дії священика можуть перейти у МП

Парафіяни УПЦКП села Великий Кунинець Збаразького району підозрюють свого священика у розтраті коштів. Про цей йдеться у групі   Політичний Збараж.

  • В селі Великий Кунинець Збаразького району іде ремонт церкви Різдва Богородиці УПЦКП , де настоятелем є отець Ігор Мороз. Іде ремонт куполів. Згідно церковного статуту священик не повинен вмішуватися в господарські справи парафії. Натомість, знайшовши бригаду, почали вкривати металом купола. Без зборів парафії за п’ять куполів встановили ціну у 200 тисяч гривень. Коли ми дізналися дійсну ціну, попросили священика , щоби він переговорив із бригадиром щоб скинути вартість, нащо він відмовився. Тому ми підозрюємо, що о. Ігор у змові з робітниками. Ми дізналися, що найвища ціна за квадратний метр 300 грн , а у нас іде покриття по старому металу і нічого не знімають,і не міняють дерево. Невідомо, звідкіля взялася ціна у 40 тисяч гривень за один купол, коли один має не більш як 20 кв.м. Отже, вартість одного купола виходить 6 тис.грн і плюс метал,тоді приблизно 10 тис.грн. О. Ігор заявив, що метал дорогий бо завезено із закордону, але перевіривши по комп’ютеру, ми дізналися, що метал з наших областей. Крім цього, ще кожен день виділяють робітникам по 450 грн на харчування, і як заявляє настоятель :”Може ще у кого є курочка чи качечка робочим на обід?”. Коли йдеться про таку ціну, то можемо впевнено сказати, що можуть обідати і в ресторані. Отож, де шукати правди? У нашого священика мабуть розігрався великий апетит… За поховання дають у кишеню 300-400 грн, коли люди щомісячно з двора збирають по 20 грн на зарплату о. Ігорю. І ось знову збирають по 100 грн , нібито робітникам на обід. Тому ми просимо правлячого архирея – Владику Нестора вплинути на цю ситуацію, вислати незалежну комісію і у всьому розібратися. Ходять чутки, що багато хто з парафіян за таких обставин збираються переходити до церкви Московського патріархату. Ми сподіваємося, що правда віднайдеться.

-1 thoughts on “На Тернопільщині парафіяни Київського Патріархату через дії священика можуть перейти у МП

  • 15:10 | 22.09.2017 о 15:10
    Permalink

    там якраз i е церква Московського патрiархату. котру збудували за кошти людей котрi не пiддалися переходам до шахраiв. Церкву побудували на землi однiеi iз справжньо вiруючих. а не бiгаючих туди-сюди. А церквi Рiздва Богородицi у 1914 роцi було вже 100 рокiв. I побудована вона в той час була за царя, тому що ця земля завжди належала Росiйcькiй iмперii. а не Австрii чи Польщi. А настоятель хитрий приiжджий iз Галичини. а тут в селi нiколи не було таких хитрих. народ порядний. вiруючий – сказали платити – платять i не пiдозрюють махiнацiй. Якщо вже священник махлюе. то як тодi жити?!

  • 22:48 | 22.09.2017 о 22:48
    Permalink

    Священник повинен контролювати господарські справи і по бажанню при можливості навіть брати в них участь!!! Ціни на все ростуть а прихожани при зарплатах 5-7 тисяч хочуть щоб настоятель за 2 тисячі сімю прогодував(((( у вас ще похорона по добру обходяться(тим більше похорон же раз в житті буває…що то є 400 грн), а от на Прикарпатті всі 700-800 греко-католики правлять по селах)))

    І як на мене то зовсім не багато!!! От пішов до зубного – 30хв і 300-500 грн віддав(виходить хвилина -10грн)), пішов у автосервіс – розвал сходження 20 хв і 250 віддай)), датчик на моторі поміняли – 10-хв=80 грн, а в Рес пішли домовлятись про підключення світла, то там взагалі 30 хв заповнення документів+година встановлення лічельника і проводів+ провод 20 м і лічильник+ 30 листів А4 договору..= 5700 грн….
    А тут отець парастас годину служить, похорон годину-дві служить, на цвинтар 2-3 км пішки при дощі чи морозі з снігом з вами іде, утішає ,проповідує молиться, отримує стрес і психологічний удар від криків і плачу родичів, а вам шкода дати 400 грн….і де справедливість, здоровий глузд і ваша совість?((

  • 12:45 | 23.09.2017 о 12:45
    Permalink

    Я хожу в храм УПЦ МП і батюшка теж золотив купола. Грошей в руки він не брав, збирала гроші громада і розплачувалася теж вона. Але весь основний тягар лежав на плечах батюшки. Він про все домовлявся, скрізь їздив на своїй машині і на бензин нічого не просив, взагалі він з самого початку сказав, що йому з цих грошей нічого не треба, аби сяяли купола. Годували бригаду люди, був список, згідно якого люди добровільно приносили кожен день вже готовий харч. Так ось. У нас повністю розбирали купола і починали з нуля, тому обійшлося в 35 дол. за кв. м. Маленькі купола – нічого не знімали по верху покривали – 25 дол кв. м. + металл. Звідки взялася ціна в 40 тис.?

Коментарі вимкнені.