На Тернопільщини фірми рідних братів хочуть “розпиляти” 4,6 млн. грн.

Центр протидії корупції оскаржує закупівлю Управління капітального будівництва Тернопільської ОДА на будівництво спортзалу в Чорткові за 4,6 млн грн. Зокрема, тендер розіграли дві пов’язані компанії. Звернулися до Антимонопольного комітету України, Держаудитслужби, Тернопільської ОДА із проханням перевірити закупівлю та розірвати укладений договір.

Управління капітального будівництва Тернопільської ОДА у червні цього року організувало тендер на будівництво спортзалу в місті Чортків. На торги вийшло дві компанії, які, як виявилося, пов’язані між собою.

Так, переможцем торгів стало ТОВ ВБП «Вайкон», із яким Тернопільська ОДА підписала договір на 4 645 566 грн.

Своєю чергою, «Наші гроші.Львів» писали, що одним із засновників компанії-переможця є Шипітка Роман Борисович з часткою 30%.  А серед засновників іншого учасника цього тендеру – його рідний брат Шипітка Іван Борисович з часткою 50%.

Тобто, через пов’язаність учасників Управління капітального будівництва Тернопільської ОДА було зобов’язане відхилити пропозиції цих учасників.

Зауважимо, що Роман та Іван Шипітки є синами голови Заліщицької РДА – Бориса Шипітки. Він вказує їх у своїй декларації за 2015 рік. Роман Шипітка також є помічником-консультантом народного депутата Олега Барни (член фракції БПП).

ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:

Враховуючи вищезазначене, Центр протидії корупції:

  1. Звернувся до АМКУ з проханням провести дослідження на предмет наявності чи відсутності порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
  2. Звернувся до Тернопільської ОДА вжити заходів для усунення порушень під, зокрема розірвання укладеного договору про закупівлю та притягнути до відповідальності посадових осіб тендерного комітету Замовника за порушення у сфері закупівель.
  3. Звернувся до Західного офісу Держаудитслужби з проханням провести перевірку.

Коментарі вимкнені.