Восени квітник Вікторії та Олега Пастирів із Підволочиська нагадує палітру художника
Восени квітник Вікторії та Олега Пастирів із Підволочиська нагадує палітру художника. Білі, жовті, червоні, рожеві, фіолетові – це кольори кулеподібних хризантем, яких на городі аж 35 сортів, пише газета “Сільський господар плюс”.
– Ранні сорти хризантем розпочинають квітнути на початку вересня, – розповідає господиня. – Пізні цвітуть аж до січня. Усе залежить від того, де їх тримати. Чим холодніше місце – тим довше вони будуть квітнути.
Хризантеми на городі Пастирів цвітуть вже п’ять років. А починалося все зі звичайного кореня-маточника, який господарі замовили в Інтернеті. Цілу зиму горщик із коренем стояв у підвалі, а в березні, коли вже з’явилися молоді пагінці, жінка обрізала їх лезом, вмочила у спеціальний розчин-укорінювач і помістила у комірки, наповнені ґрунтом.
– Наприкінці травня, коли пагони вже пускають коріння, пересаджуємо їх у дволітрові горщики і поміщаємо у відкритий грунт – на квадратний метр висаджуємо чотири кущі, – каже Вікторія. – Впродовж червня формуємо кущ – тричі обрізаємо його і надаємо кулеподібну форму. Хризантеми люблять вологу, тому при відсутності дощу їх слід підливати. Інтенсивно рости кущі розпочинають із середини серпня. На початку осені з’являється перший цвіт на ранніх сортах. Саме тоді вже можна витягати горщики з ґрунту.
Тим, хто купляє кулеподібні хризантеми на ринку, Вікторія радить пересадити їх у двічі більший за розміром горщик. Хризантеми – квіти невибагливі, тож підійде будь-який грунт: городній чи придбаний у магазині. Поки не вдарять морози, кущі можна тримати надворі. При мінусовій температурі їх варто занести до прохолодного приміщення. Квіти можна обрізати і поставити у вазу. Корінь при цьому слід зберігати в горщику у підвалі, а навесні висадити його у грунт. Якщо робити це восени, то корінь треба утеплити. Навесні його разом із пагінцями можна легко розділити і отримати добрий десяток саджанців.
Марія БЕЗКОРОВАЙНА
Коментарі вимкнені.