Поблизу Ланівців виявлена незаконна рубка дерев на майже два мільйони гривень

Під час планової перевірки Лановецької громади виявлена низка порушень вимог природоохоронного законодавства, одним з яких є незаконна рубка дерев.

​Так, завдяки налагодженій співпраці щодо спільних заходів оперативного реагування ДЕІ у Тернопільській області та Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, поблизу села Білозірка Кременецького району були зафіксовані випадки незаконної рубки 113 дерев різних діаметрів, здебільшого цінних порід, серед яких: черешні, сосни, дуби, граби, берези тощо.
🔎На місці події також було встановлено, що дерева зрізані цьогоріч, адже пні свіжі, біля яких наявні порубкові залишки із зеленим листям.
💰Розмір шкоди, заподіяної лісу внаслідок незаконного вирубування дерев становить 1 802 970 грн.
☝Відповідно до статті 107 Лісового кодексу України, у разі, якщо особи, причетні до незаконної вирубки дерев не встановлені, збитки, завдані довкіллю, має відшкодувати орган місцевого самоврядування, на території якого розташований ліс. У цьому випадку — це Лановецька міська рада.
⚖У разі відмови від добровільної сплати заподіяної державі шкоди, екологічна інспекція звертатиметься до суду — для примусового їх стягнення.

❗Також нагадуємо, що відповідно до вимог статті 33 Лісового кодексу України, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, забезпечення охорони, захисту, дотримання правил і норм використання лісових ресурсів у межах лісів комунальної власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *