Порожні класи, але усе буде, – інспекція шкіл Тернопільщини

Інспекція шкіл Тернопільщини вміщується в одне речення: “порожні класи, але усе буде”. У Товстулузі першачків чекає порожній класс без меблів і устаткування. Парти та допоміжне обладнання буцімто уже закуплене і чекає розподілу у сільраді, запевняє керівництво школи. “Це уже все знаходиться на території громади нашої у Великих Гаях, тільки залишилося доставити їх сюди”, – переконує заступник директора школи Наталя Петерків. Але це виявиться неправдою, а в школі сусідніх Великих Гаїв схожа картина: у двох перших класах меблі є, але старі. Там тільки чули про такий обов’язковий елемент навчального процесу, як інтерактивна дошка.

Ані нових меблів, ані сучасних шкільних дошок у сільській раді немає. Конструктори та килимки для фізкультури — це усе, що змогли закупити для 12 шкіл цієї громади. “Зараз проходять у нас тендерні процедури по закупівлі обладнання. Усе ми не встигнем отримати до 1 вересня”, – зізналася юрист Великогаївської сільської ради Марія Копит.

У міністерстві освіти у зриві курсу на нову українську школу звинувачують владу на місцях. “Це щось взагалі неприпустиме. Багато областей ще не освоїли до кінця кошти, і ці парти можуть надійти пізніше”, – заявила міністр освіти Лілія Гриневич. А на місцях натомість виправдовуються, що не змогли вчасно провести тендери – мовляв, то охочих не було, то учасники торгів оскаржували результати, тому нова українська школа і навчальний рік стартують не одночасно. “У вересні місяці всі ці матеріали, які замовлені і на які проходять зараз процедури переговорні, будуть у школах міста Кропивницького, у перших класах”, – пообіцяла заступник міського голови Кропивницького Валентина Дзюба.

Батьки  у це не надто вірять. Навчальний матеріал, а подекуди техніку та меблі, закуповують власним коштом. Кожній родині першокласника це виллється в півтори тисячі гривень.

 

Сюжет ТСН

Коментарі вимкнені.