ПрАТ “Галичина” сповідує “життя серед вічних цінностей”, а сама обкрадає людей на Тернопільщині? (фото)

Працівниці пунктів прийому молока з усієї області упродовж двох діб пікетували збірний пункт у Ланівцях. Ці жінки – працівниці ПП «Росса», яку очолює Микола  Ковальчук. Фірма-посередник постачає молоко з Тернопільщини ПрАТ «Галичина» (Львів).  Причиною обурення збиральниць молока, за їхнім твердженням, стала заборгованість перед людьми за 2 місяці. Борг підприємства «Росса» становить 1 800 тисяч гривень.  Комісія з депутатів обласної ради звернулася до обласної держадміністрації та обласної ради. Якщо вони не реагуватимуть, жінки готові стояти на молокозбиральному пункті до кінця.

–          Людям з мого села заборгували 42 тисячі, – говорить Марія Міса з Дарахова Теребовлянського району. – Крім того, мені не платять зарплату з березня.

–          Я не можу довести людям, що не брала їхніх грошей,  –  бідкається Надія Алєксєєва із Золотої Слободи Козівського району.

–          Мені особисто не виплатили 6 тисяч.  Моїм односельцям –  по 3 тисячі і більше. Я буду стояти ще тиждень, – каже бідкається Марія Бохнак з Іванівки Теребовлянського району. –  Як я подивлюся в очі людям?

Директора ПП «Росса» селяни не звинувачують. Кажуть, за роки спільної роботи проблем ніколи не виникало – за літр молока Микола Ковальчук справно платив по 1 грн. 80 коп. Жінки переконані, посередник страждає не менше за них. Винуватцем їхніх бід називають ПрАТ «Галичина».

У ситуацію втрутилась спеціально скликана комісія обласної ради.

За якийсь час на території молокозбирального пункту у Ланівцях з’явився регіональний представник департаменту сировини ПрАТ «Галичина» Олег Татарчук.  Ознайомившись із документами, пан Татарчук зазначив:

–          У 2010-11 рр. ПрАТ «Галичина» працювало із ПП «Росса» за договором доручення. За цим документом чітко роз приділяється винагорода цього підприємства і чітко виділяються кошти за молоко, оскільки «Галичина» виступає як поручитель, а ПП «Росса» як представник «Галичини». Не знаю чому, але цього року заключено договір, що ми купуємо молоко від господарства «Росса» і для нас є великою новиною, що він продає нам сільське молоко. Тому що молоко від господарства і від селян має різну ціну.

Депутатам і журналістам добродій Татарчук порадив звернутися у ПрАТ «Галичина» з інформаційним запитом. Також представник «Галичини» повідомив, що на середину травня із «Россою» розрахувались

–          По-друге, підприємство «Росса» користується нашими основними засобами мінімум на 5 млн. гривень, – продовжує Олег Татарчук.  – Я не розумію, як підприємець може користуватися чужими засобами і не мати своїх обігових коштів, щоб розрахуватися з людьми?

Утім, представник «Галичини» не заперечує, що їхній борг перед «Россою» становить 1 600 тис. грн. (майже та сума, про яку йшлося на початку). На запитання, коли їх повернуть, пан Татарчук порадив звернутися до директора департаменту сировини ПрАТ «Галичина» Івана Щепанкевича. Ось його телефонний коментар:

–          У нас не заплачено всього лиш 220 тисяч. У той же час Березнянський молокозавод «Бімол» боргує «Россі» 750 тисяч гривень – і це було покрито нашими грішми.  Керівники ПП «Росса» неправильно інформують населення. Я не відмовляюся від жодної копійки заборгованості і повідомляю, що це – поточна заборгованість, з якою  працюємо завжди. Людям, які мають накладні, що молоко здавали на «Галичину», я готовий заплатити  до кінця дня. Ті, хто здавали сировину на ПП «Росса», нехай вимагають кошти у судовому порядку. Ми будем розбиратися із «Россою» теж через суд.

Через три години нарешті дочекалися й головного фігуранта справи – директора ПП «Росса» Миколу Ковальчука, який пред’явив документи, що засвідчили заборгованість ПрАТ «Галичина» перед  ПП «Росса» на суму 1641 тис. грн.

–          300 тисяч за першу половину травня я виплатив по Лановецькому району, а на решту не вистачило, – розводить руками Микола Ковальчук.

–          Це робоча заборгованість, – міняє тональність Олег Татарчук.

За договором, продовжує Микола Ковальчук,  робоча заборгованість не повинна перевищувати 200 тисяч гривень.

До слова, затримався пан Ковальчук в обласній держадміністрації, де мав зустріч із представником «Галичини», прізвища якого не захотів назвати. Той звинуватив чоловіка, що ПрАТ платило йому по 3 гр. 60 коп. за літр молока, а де він подів ті гроші, невідомо. Що печатки його підприємства несправжні, відтак молока ПП «Росса» «Галичині» взагалі не постачало. За словами чоловіка, він тільки у червні був на «Галичині» сім разів, намагаючись залагодити ситуацію, і чує одну і ту ж відповідь: «Коштів немає».

–          В кінці травня моєму синові представник «Галичини» сказав, – провадить Микола Ковальчук. – «Продай цей бізнес і тобі повернуть гроші і заплатять зверху».  Я до сьогоднішнього дня так і не розумію суті цієї пропозиції.  Я готовий вийти з того бізнесу, щоб розрахуватися з людьми, але нехай звернуться письмово.

 

Наступне телефонне включення директора департаменту сировини ПрАТ «Галичина» Івана Щепанкевича прояснило ситуацію остаточно:

–          До середи ПП «Росса» повинно віддати на базу усі матеріальні засоби, якими користується. Лише у тому випадку селянам  повернуть гроші.

 

Люди погодились на такі умові. Тож, зійшлись на тому, що з понеділка (25 червня) представники «Галичини» об’їдуть усі пункти прийому молока, перед якими мають заборгованість, натомість повернуть у свою власність холодильники. В іншому випадку збиральники молока готові вдатися до рішучих заходів – пікетування, перекриття дороги тощо.

Адріана Білецька, новини Тернополя «Погляд»

 

-1 thoughts on “ПрАТ “Галичина” сповідує “життя серед вічних цінностей”, а сама обкрадає людей на Тернопільщині? (фото)

  • 19:14 | 26.07.2012 о 19:14
    Permalink

    Я з Хмельницької обл. Славутського р-н с. Манятин. також молоко приймач. Здаю молоко на цю фірму. В нас такі ж проблеми. Я вже не знаю, що людям говорити. Як можна вирішити цю проблему? Прошу допоможіть…

Коментарі вимкнені.