Сесія на Тернопільщині відбулась при 40-градусній спеці

15 листопада відбулася 24 сесія Чортківської районної ради. На пленарному засіданні депутати розглянули п’ять питань порядку денного та окремі  питання у різному. В роботі сесії взяли участь голова Чортківської райдержадміністрації Степан Кобіс, керівники структурних підрозділів РДА та керівники місцевих ПАП з  своїми підлеглими, оскільки після засідання сесії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. 

Пошанували чортківську громаду і депутати Тернопільської обласної ради Олександр Стадник – голова постійної комісії з питань бюджету та Володимир Стаюра  – голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики,   транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності облради. Олександр Стадник  проаналізував  економічну ситуацію в районі, в області і в країні зокрема,  зазначив про фінансування захищених статей – насамперед, виплати заробітної плати та сплати за використані енергоносії, не обминув  і  серйозні проблеми з блокуванням платежів місцевих органів влади Державним Казначейством.

Емоційно та надто детально, у суперечках та дебатах обговорювалося питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік», депутати від різних політичних сил активно вели обговорення про недофінансування районного бюджету та про  нестачу  коштів для виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Темпераментно обговорювалося і наступне питання порядку денного «Про надання дозволу ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно – промислова розробка прісних підземних вод ділянки водозабору свердловин № 1,2,3,4,5 за місцем провадження діяльності с. Нагірянка, вул.Заводська 1, Чортківського району.» Депутати закцентували увагу здебільшого на екологічній складовій діяльності підприємства. Депутат облради Володимир Стаюра радив закріпити  соціальне партнерство підприємства з органами місцевого самоврядування, на території яких впливає діяльність Марилівського спиртзаводу.  З даного питання мали слово  і керівники району, і  депутати, і представник  підприємства Наталія Капелюшна. Проте  питання порядку денного, незважаючи на переконливі слова авторитетних керівників установ, організацій краю щодо позитивного голосування, все ж не набрало  потрібної кількості тих, що «за».

Одностайно підтримали у цей день народні обранці звернення щодо погашення заборгованості перед управлінням Пенсійного Фонду України в Чортківському районі, адже станом на 01.11.20013 року заборгованість управлінням Пенсійного Фонду України в Чортківському районі за рішеннями судів перед непрацюючими громадянами становить 33 966, 29 тисяч гривень.

Опісля завершення сесійного засідання, очільники району привітали працівників сільського господарства з професійним святом.«Це знаковий день, тому що Чортківщина – район аграрний і, безумовно, свято працівників сільського господарства для нас – визначна дата, – йшлося у виступі. – Цей рік складний. Світова тенденція така, що ціни на сільськогосподарську продукцію непривабливі. Але ми вам вдячні за те, що ви проявляєте витримку і безперечну відданість рідному краю. Цього року ми системно займалися соціальною інфраструктурою села. Багато хто з вас долучився до цього і ми щиро вдячні вам за вашу позицію».

Керівники Чортківщини вручили аграріям почесні Грамоти за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток району та з нагоди професійного свята. Працівники культури подарували трудівникам мелодійні пісні та гарний настрій.

                                                                       Ірина Зенчак-Гулька, Золота Пектораль

Коментарі вимкнені.