Суд нарешті визнав “заочне” голосування Гадза за відставку Луценка незаконним

Ще наприкінці минулого року – 22 грудня, під час чергової сесії Тернопільської обласної ради виник збій системи «Рада», внаслідок чого вона поставила голос відсутнього у залі депутата Петра Гадза «за» звернення Тернопільської обласної ради до Президента та ВРУ щодо звільнення з посади Генпрокурора Юрія Луценка, ініційоване фракцією ВО «Батьківщина».

Щоб відстояти справедливість та скасувати помилкове рішення щодо голосування, політик 25 грудня із відповідною заявою звернувся до суду. Як розповів юрист Петра Гадза судова тяганина тривала аж до 24 травня.

– Відомо, що 22 грудня у обласній раді проголосували за звернення до Президента та ВРУ щодо відставки з посади Луценка. Ми вважаємо, що воно було проголосоване незаконно оскільки Петро Іванович взагалі був відсутнім у залі, однак, незрозуміло чому він також проголосував. Сесія проводилась у п’ятницю 22 грудня, а вже в понеділок 25-го ми звернулись до суду про скасування даного рішення. Суд нам відмовив. Тоді ми написали апеляційну скаргу, апеляційний суд прийняв її до розгляду та скасував ухвалу про відмову і направив нашу справу на новий розгляд. Весь процес тривав від кінця грудня до вчорашнього дня. В результаті Тернопільським окружним адміністративним судом визнано, що дане рішення є незаконним і таким, що не відповідає Конституції України та чинному законодавству. Поки що нам оголосили лише вступну та резолютивну частини. Суд оголосить мотивувальну частину приблизно через 5 днів, – пояснив юрист Петра Гадза Андрій Лось.

Нагадаємо, під час збою системи «Рада» Петро Гадз висловив своє обурення її роботою. Адже при розгляді важливих звернень та проектів, система повинна працювати без збоїв та помилок. Крім того, після інциденту із голосування за відставку Луценка чимало депутатів Тернопільської обласної ради вимагали відкликати свої голоси.

Коментарі вимкнені.