Суд виніс суворе покарання мешканцю Бучача, який закликав до повалення державної влади

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Василя Т. на вирок Бучацького районного суду від 10 березня 2023 року.

        Як встановлено судом першої інстанції, будучи негативно налаштованим до керівництва Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, мешканець м. Бучач Василь Т. із кінця листопада 2019 року до середи липня 2020 року на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук” умисно писав і викладав заклики про насильницьке повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні. Свої дії пояснював тим, що 23 січня 2017 року в нього ніби-то викрали легкий автомобіль “БМВ 520”, однак, на його думку, правоохоронці не вжили всіх заходів для розшуку автомобіля.

        Вироком Бучацького районного суду від 10 березня 2023 року 43-річного Василя Т. визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 109 КК України (публічні заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, вчинених повторно, з використанням засобів масової інформації), та призначено покарання у виді 3-ох років позбавлення волі з конфіскацією майна, що є його приватною власністю, окрім житла.

        До відома: санкція ч. 3 ст. 109 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий термін із конфіскацією майна або без такої.

Коментарі вимкнені.