“Свободівський” мер на Тернопільщині працює не на громаду?

Сьогодні звільнено директора КП “Монастириський Комунсервіс” Олександру Іванців, як і передбачалося. Про це йдеться на сторінці Кп Монастириський Комунсервіс. 

Екс-директор з цим не погоджується і звернеться до суду.

На сторінці КП подана передісторія даної події.

Монастириський міський голова Андрій Старух (представник ВО «Свобода» )

Керівництво Монастириської міської ради розпочало пряме «цькування» директора комунального підприємства «Монастириський комунсервіс»

Першу догану керівник ( Іванців О.В.) отримала рівно через місяць після виходу з декретної відпустки в жовтні 2017 року. Це ж який проступок потрібно здійснити , щоб за місяць та й така «подяка» ?
А «проступок» дуже простий – керівник відмовився підписувати акти проведених робіт, про які з підрядниками домовлялися керівники міської ради. Самі домовлялися, самі контролювали, самі закупляли необхідні матеріали, а підписувати акти виконаних робіт вимагали від директора підприємства. Це що, реформа управління в органах місцевого самоврядування? Цікаво…
Але це ще пів біди. Річ в тому, що підрядниками робіт виступали підприємці, які не є платниками ПДВ. Комунальне підприємство є платником ПДВ і, виконавши роботи зобов’язано заплатити ПДВ. Але ж від держави повернення не буде! Таким чином перекачуючи кошти через комунальне підприємство, керівництво міської ради штучно заганяло його в боргову яму. Це 20 % від проплаченої суми.
Це ж треба бути господарником, щоб зрозуміти цю просту істину і, як говорив попередній міський голова, хоч трохи попрацювати на виробництві. Тому і не дивно, що в квітні місяці 2016 року підприємство мало понад 40 тис. своїх коштів, а вже через рік станом на 1.07 2017 року – понад 387 тис. грн. боргу (в тому числі 187 тис необхідно було відпрацювати за попередньо надані державою кошти на субсидії для населення).
В травні місяці 2016 року до своїх обов’язків після АТО приступив міський голова і рівно через рік комунальне підприємство – на грані банкрутства.
Разом з тим, лише принципова позиція директора комунального підприємства , господарський підхід до організації роботи не дало цьому збутися. Станом на 1 вересня 2018 року сальдо підприємства – лише 13 тисяч боргів.
А дальше взагалі маразм: 6 серпня 2018 року за розпорядженням міського голови було створено комісію міської ради по проведенню вибіркової перевірки фінансово-господарської діяльності комунального підприємства.  Акт написано такий – в тюрму не приймуть!
Проте, якщо зробити висновки з того акту, так недоліками фінансово-господарської діяльності комунального підприємства Є: відсутність журналу реєстрації вхідної документації, відсутність журналу реєстрації наказів по підприємству та не працюють спідометри в 40-річних автомобілях, яких вже 3 рази можна було списати.
Результат перевірки – керівнику підприємства –ще одна догана! (До речі, перевірка тривала 3 години). Ніхто навіть не поцікавився фінансовим станом підприємства, не прочитав пояснення керівника підприємства на поставлені йому запитання. (А навіщо, коли розпорядження міського голови про оголошення догани було вже надруковане разом з актом…) А це якраз і є першим і тільки першим показником фінансово-господарської діяльності любого підприємства.
Інформацію про баланс підприємства запросили на другий день після оголошення догани. І коли його було представлено, головний бухгалтер міської ради Андрусів О.Л. була дуже здивована- «як так ? У вас має бути катастрофічне положення!» .
Що це? Непрофесійність комісії , чи пряме гоніння? І одне і друге, тому що ніхто, хто хоч трохи поважає себе  такого собі не дозволить!
Практично комунальне підприємство «Монастириський комунсервіс» під керівництвом Іванців О.В. знову за 11 місяців станом на 1.09.2018 року вийшло з боргової ями. Чому знову? Така сама ситуація була в 2012 році, коли сальдо підприємства становило майже 300 тис. грн боргу і коли його очолила Олександра Володимирівна – рівно через рік підприємство вийшло на позитивний баланс. Правда тоді допомогла і районна рада ( В.П.Данилюк), яка виділила комунальному підприємству 50 тис. грн. допомоги на ліквідацію заборгованості, за що щиро вдячні. Із всього вище наведеного напрошується висновок: – керівництво міської ради на чолі з Старухом А.О., впроваджуючи «сучасні методи управління» в органах місцевого самоврядування, успішно, використовуючи своє службове становище, переслідують та усувають не вигідних їм людей.
Не важко передбачити наступний крок Старуха і його молодої «КО» – ще одна догана і звільнення начальника комунального підприємства з роботи.
Цікаво чи звільнить він з роботи Андрусів О.Л. – головного бухгалтера міської ради за корупційні діяння

Коментарі вимкнені.