«Тихий хлопчина» зарізав пенсіонерку, проте бажаних грошей не знайшов

Хтось по-звірячому розправився зі старенькою жінкою, яка вже й так доживала віку. Звістка про холоднокровне вбивство, що трапилося на другий день великодніх свят у селі Олесине Козівського району швидко поширилася мало не всією Тернопільською областю.

Зазвичай баба Марія (імена змінені — прим. авт) щодня випускала курей з хліва, тож коли сусіди побачили, що на її подвір’ї чомусь порожньо, забили на сполох і викликали міліцію. Бездиханне тіло пенсіонерки із ознаками насильницької смерті знайшли в хаті, у калюжі крові…

Те, що сталося за короткий час вже встигло обрости різними чутками. На тілі вбитої була пошарпана одежа, а деякі частини навіть оголені, тож і виникли припущення, що пенсіонерку ще й зґвалтували. Однак згодом це не знайшло підтвердження.

Насторожив і той факт, що на вхідних дверях не було ніяких слідів злому. А сама бабуся, стверджували жителі села, була настільки обачною, що нікого з чужих навіть на поріг не пускала. Відтак до хати міг зайти лише той, кого вона добре знала.

«Заміжньою Марія ніколи не була, а її брат ще багато років тому переїхав до обласного центру, — розповідає сільський голова села Олесине Віра Шиманська. — Тож і мешкала вона на самоті і була дещо відлюдькуватою. Тримала курей, сіяла пшеницю. Мало не щодня до неї приходила соціальний працівник, хоч повинна лише раз на три-чотири дні. Старенькій завжди було щось потрібно. Інколи до неї навідувався ще 25-річний Іван, місцевий житель. За пару гривень допомагав їй по господарству — прибирав на подвір’ї, порався на городі. Постійної роботи не мав, але часом їздив на заробітки в Росію. Мав кримінальний досвід — мав судимість за майнові злочини. Але найбільшим його недоліком було те, що любив заглядати у чарку. Разом з тим, був досить спокійний — ніхто ніколи б не подумав, що він здатний на таку нечувану жорстокість… У селі й досі не вірять, що він міг холоднокровно позбавити людину життя…»

Після того, що сталося, Іван поспішив вирушити з робочою бригадою у чергову поїздку. Однак з автобуса його зняли міліціонери. Молодик зізнався у скоєному.

«У хаті пенсіонерки знайшли відбиток підошви від його взуття, —розповідає начальник Козівського райвідділу міліції Олег Демчан. — Він посковзнувся на залитій кров’ю підлозі. — Того дня молодик прийшов до старенької напідпитку. Попросив грошей, однак та відмовила йому.

Бабуся пішла на кухню загріти чаю, натомість чоловік вирішив заходився нишпорити по кімнаті. Жінка застала його у той момент, коли він, шукаючи гроші, заліз під матрац. Молодик вхопив зі столу ніж, кинувся на стареньку та перерізав їй горло».

Шукаючи бажані гроші, навіть задер їй одяг, сподівався, що вона, можливо, ховає їх десь у спідній білизні. Через це й виникли припущення, що над старенькою ще й поглумилися. Та значної суми Іван так і не знайшов. Вийняв з її кишень усе, що там було — 120 гривень. Потім ще прихопив із серванта пляшку горілки. А всі заощадження пенсіонерки, як з’ясувалося потім, далеко заховані не були. 32 тисячі гривень і 1100 доларів бабуся тримала у коробці з-під медичних шприців, що лежала на видному місці.

«На слідчому експерименті Іван детально розповів, як позбавляв бабусю життя, — зазначає Віра Шиманська. — Його покази потім цілком зійшлися із результатами експертизи, яких на той момент ще не було».

Матір Івана, дізнавшись про те, в чому зізнався її син, зараз місця собі не знаходить. Зростав хлопець у непоганій сім’є, рідна сестра вчиться в інституті, а мати свого часу навіть закінчила школу з медаллю. Зараз працює прибиральницею в клубі. Коли Іван хворів — мав розлади з підшлунковою — вона з останніх сил намагалася поставити його на ноги. А тепер, стверджують односельці,  прибита горем жінка із розпачем каже: «Краще б я тоді поховала його …»

У селі подейкують, що Іван, можливо, був сам. Ймовірно, хтось йому допомагав. Адже він дуже худющий, низький зростом і ще й хворобливий. А баба Марія до останнього залишалася повною, міцної статури жінкою…

Кримінальна справа порушена за ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України. За скоєне молодику загрожує 15 років тюрми.

Погляд

 

 

Коментарі вимкнені.