У Білобожниці показали фільм про легендарну «Росохацьку групу»

Нещодавно у приміщенні актової зали Білобожницької шоли в рамках кіномарафону «Синьо-жовта стрічка», організованого громадською організацією «Тернопільська кінокомісія» під керівництвом Володимира ХАНАСА, відбулась демонстрація документального фільму про легендарну «Росохацьку групу», а також патріотичних і просвітницьких відеоматеріалів Василя-Якова КАПУСТИНСЬКОГО – загиблого у боях за Україну Героя із села Білий Потік.

«Росохацька група» відома нам тим, що в далекому 1973 році, попри заборони та репресії тоталітарного комуністичного режиму, її учасники вели підпільну роботу у місті Чортків, розповсюджуючи листівки національно-патріотичного змісту та встановлюючи синьо-жовтні прапори у публічних місцях. За це учасників групи було засуджено комуністичною владою та ув’язнено на тривалий час.

Кінопоказ відвідали батько і мати загиблого Героя Василя-Якова КАПУСТИНСЬКОГО та колишні учасники «Росохацької групи» Володимир і Микола МАРМУСИ. Після перегляду фільмів вони відвідали оновлені приміщення Білобожницького будинку культури та бібліотеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *