У Бучачі мешканці самотужки перетворили звичайний двір на справжній концертний майданчик

У містечку Бучач на Тернопільщині мешканці самотужки перетворили звичайний двір на справжній концертний майданчик. Щоб упорядкувати територію, навіть музиканти на певний час перекваліфікувалися в мулярів. Самі облаштували водовідводи, вивезли сміття і пошпаклювали стіни. Зате ціле літо місцеві мешканці щонеділі насолоджувалися безкоштовними концертами.

Рік тому в занедбаному дворі у центрі Бучача музикант та активіст Віктор Гребеньовський вирішив влаштувати мистецький центр. Ідеєю поділився з чиновниками, і вони підтримали. Не лише словами, а й грошима та дозволами. Голова райради залучив до справи чи не всіх знайомих підприємців.

Нині двір викладений бруківкою, тут встановлені стільці, а на сцені виступають колективи. А ще півроку тому тут була багнюка по коліно, згадує гітарист Тарас. Він працював і за будівельника, і за муляра.

Тарас Гнатів, гітарист:

– Вплоть до того, що і сцену красили, і пісок возили, ну, буквально все, і щебінь. Всі разом ставали.

Облаштовувати арт-двір допомагало півміста.

Віктор Гребеньовський, автор ідеї:

– І то при чому чисто добровільно. Приходили і питалися: “Що тобі треба допомогти”. Я кажу: мені треба зробити то. Прошу дуже, будь ласка, стають копають, стають возять щебінь.

Наприкінці весни в центрі відбувся перший виступ. Вхід і для глядачів, і для артистів – безкоштовний.

Олена Цинтила, кореспондент:

– Від травня до жовтня тут влаштували 22 різних концерти. На цю сцену виходили як місцеві, Бучацькі, артисти, так і гості з усієї Західної України.

Виступали класичні та сучасні музиканти, поети, декламатори. Початківці і корифеї.

Віктор Гребеньовський, автор ідеї:

– Є люди, які приходять і питають: а можна я у вас почитаю вірші, а можна я, припустим поспіваю в концерті, я кажу: будь ласка, які проблеми!

Спершу розраховували на 30 глядачів, потім – на 60. Нині місць для всіх охочих бракує. Пані Ірина каже: відвідини арт-двору для неї з подругами стали недільною традицією.

Ірина Попович, відвідувачка арт-двору:

– Просто відпочити, послухати гарну музику, навіть камерну музику, ми це із задоволенням слухаємо.

Концерт-закриття сезону тривав до глибокої ночі. А вже наступного року тут планують не лише влаштовувати виступи, а й зробити міні-галерею.

Олена Цинтила, Максим Соколик, Новини, Телеканал “Інтер”

Comments are closed.