У селі Вербів, що на Тернопільщині,  зберігається легендарний церковний дзвін (фото)

У храмі села  Вербів Бережанського району Тернопільської області зберігається легендарний церковний дзвін, вилитий у Львові 1871 р. Напис на ньому польською мовою повідомляє, що “цей дзвін профінансував Болеслав Віршлейський спільно з громадою Вербова за священика Івана Івасечка…”, – йдеться на сайті села.

Вербівці по-різному розповідають про історію дзвону, якому дали другу назву – «Мандруючий» (перша – «Іван»). Двічі його силою забирали з Вербова і обидва рази його дивом вдавалося повернути.

Згідно з дослідженням Зиновії Служинської, «в часи війни цей великий дзвін забрали зі старої дзвіниці австріяки, і один селянин пішки ходив за ним аж до Відня; дістав дозвіл побачитися з імператором, і Франц-Йосиф наказав підлеглим повернути селу дзвін».

Старожитель Іван Бідула розповідав іншу історію: дзвін під час Першої світової війни забрали поляки і він опинився у Варшаві. Батько Михайла Хамара, який служив у польському війську, йшов через залізничну станцію до зубного лікаря і впізнав вербівський дзвін по напису на ньому. Вербівці за повернення дзвону повинні були відправити до Варшави два вагони картоплі, однак викупили дзвін за піввагона.

Цей мандруючий дзвін знаходиться у церкві і сьогодні.

Коментарі вимкнені.