У Тернополі до 11 років тюрми засуджено пособника окупантів

Завдяки доказовій базі слідчих Служби безпеки України 11 років позбавлення волі заочно отримав черговий пособник окупантів, який після захоплення військами рф Каховського району Херсонщини здавав росіянам патріотичних односельців.

Під час досудового розслідування встановлено, що з перших днів окупації Князе-Григорівки 36-річний житель села добровільно приєднався до збройних формувань та органів окупаційної адміністрації держави-агресора, надаючи їм допомогу у вирішенні питань щодо забезпечення бойовиків житлом та продуктами харчування.

Окрім того, зрадник вказував окупантам на патріотично налаштованих мешканців села, передусім родичів українських військовослужбовців, учасників АТО і ООС, з метою примусового вилучення в них транспортних засобів для потреб російських військ.

Фактично, він сприяв бойовикам у грабунку мирного населення Херсонщини, що пояснював власними політико-ідеологічними мотивами.

На підставі зібраних доказів Тернопільський міськрайонний суд визнав зловмисника винним за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України і призначив йому покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах, органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги, строком на 15 років з конфіскацією всього майна.   

Наразі тривають комплексні заходи для встановлення місця перебування засудженого та притягнення його до фактичної відповідальності за злочини проти громадян нашої держави. 

 

Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з дати затримання засудженого та реального виконання покарання, а термін заборони на право обіймати посади рахуватиметься після відбуття покарання.

 

Документування протиправної  діяльності пособника окупантів здійснювали співробітники УСБУ в Тернопільській області за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Коментарі вимкнені.