V День патріота у Теребовлі: корисні підсумки

Про боротьбу за єдність і особисті перемоги, які стають шаблоном для успіху, розвиток громади і патріотизм в кожній праці та спільних діях говорили на Дні патріота у неділю 25 листопада. Традиційне місцеве свято, ініційоване Молодіжною міською радою на хвилі Майдану та російської агресії на сході, цьогоріч знову об’єднало місцевих меценатів та благодійників під час «Аукціону добрих справ» та дитячої ярмарки «Майстерня добра».

Аукціон відбувся в храмі св. Володимира, зі спільною молитвою священиків різних місцевих парафій, живою фортепіанною музикою та вісьмома життєвими історіями, які потребували допомоги благодійників. Потребували – і отримали її від своїх земляків-теребовлянців, що завітали на День патріота до храму та придбали усі оголошені ведучим «добрі справи». Підприємці, меценати робили свої ставки за ту чи іншу історію та отримали конверти із контактами людей, що потребують допомоги.

Пізніше, в Центрі культури і дозвілля м.Теребовля розпочалася ярмарка, організована молоддю міста задля благодійного збору коштів на хворих теребовлянців. Солодкою випічкою, сувенірами та корисними дрібничками, виготовленими власноруч, торгували садочки та школи Теребовлянської громади, мистецька школа та Молодіжна міська рада. Загалом було зібрано трохи більше 10,5 тис. грн.

Там само, в Центрі КіД, о 17 годині розпочалася вечірня програма: тривимірний сценічний простір «Музика, кіно, література – музи українського патріотизму» за участі відомих гостей з різних куточків України: письменниці Ірен Роздобудько з композитором-бардом Ігорем Жуком, кінопродюсера Галини Храпко, співорганізатора фестивалю «Файне місто» Максима Черкашина, режисера Костянтина Кляцкіна із представниками кіногрупи DocNoteFilms та Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Вечір розпочався із підбиття підсумків попередніх акцій та локальних дійств, що відбувались до Дня патріота у попередні роки. Щоразу наша молодь робила це по іншому, закликала і діяла, поступово досліджувала поняття патріотизму. Із цих підсумків виникли три тези – три істини нашого патріотизму по-теребовлянськи:

– мати добру волю до волонтерства та благодійності, допомагати, спонукати та бути добрим прикладом для інших;
– захоплюватись, популяризувати та розвивати українську музику, кіно, літературу;
– жити своїм містом та змінювати світ на відстані витягнутої руки.

В процесі спілкування з гостями Теребовлі, виокремилися ще 4 тези від них, тих, що творять сьогодні українське мистецтво, є активними громадськими діячами та волонтерами:

– любити Батьківщину такою, як вона є, віддавати їй найкраще, не очікуючи на винагороду, а також – захищати її від ворогів;
– сказати, що любиш Україну – і зробити все, щоб це довести;
– самовдосконалюватись та змінювати оточення, в якому проживаєш, на краще;
– знайти у своєму житті те, заради чого варто вмерти – і жити для цього.

Цих сім істин разом, на нашу думку, можна взяти за основу для побудови такої країни, в якій захоче жити кожен із нас. Але для цього доведеться попрацювати ще не один рік і не лише для себе…

Яскравою прикрасою дійства стала в цей день фото-виставка «Теребовлянський планетарій» у фойє Центру КіД. Вона залишатиметься там ще довго, щоб кожен зміг побачити і сфотографуватись. Виступи гостей вдало доповнились сценічними номерами артистів Центру КіД. Зі сцени лунала в оригінальному аранжуванні популярна і сумна (завдяки фільму «Кіборги») «Гуцулка Ксеня», щемка «Мить» Океану Ельзи у виконанні жіночого вокального ансамблю, «Я не тримаю зла» Скрябіна та інші актуальні українські композиції.

На завершення Дня патріота відбулась автограф-сесія Ірен Роздобудько та показ документального кіно «Крихка свобода» від наших гостей із DocNoteFilms.

Сайт Теребовлянської ОТГ

Коментарі вимкнені.