Втопилася в річці, бо не мала чим платити за газ. Подробиці жахливого самогубства пенсіонерки на Тернопільщині

Трагедія сталася у містечку Вишнівець, Збаразького району. Місцевий житель зранку гонив птицю на річку і побачив біля берега на кризі тіло жінки, – пише Овід.

– Це було біля 9-ї ранку. Я саме підійшов до річки де б’є джерело. Піднімаю голову і бачу лежить старша жінки. Обличчям долілиць… збоку на голову трохи крові і все. З цього я так настрашився, що кілька хвилин стояв в заціпенінні, – пригадує сусід загиблої Мансур Абдимуродов, – спочатку навіть не зрозумів що це баба Надя. Побіг до хати і викликав швидку.

Але медики констатували смерть. Викликали поліцію. До самого смеркання правоохоронці описували все довкола. 82-річна Надія Ситник лежала на кризі біля берега боса і без хустини. В гаражі біля будинку правоохоронці знайшля закривавлену сокиру. До річки ж, розповідають сусдіди, вів кривавий слід.

У гаражі, поблизу будинку, правоохоронці виявили закривавлену сокиру. Саме нею, припускають правоохоронці, і було зроблено рани у потерпілої. Та у хаті нікого не було… Старший син та онук, з якими жила бабуся, поїхали до молодшого сина у Київ кілька днів перед тим. На столі при понятих полція виявила передсмертну записку. Ймовірно її написала напередодні трагедії сама загибла.– Всі роки була субсидія. Цей рік ще не зробили. Вона може й буде, но в нас в Збаражі йде по району дуже багато субсидій і вони не встигають… Мама переживала що нема субсидії… всі пенсіонери за таке переживають… – каже молодший син загиблої Анатолій. Додає – у хаті є що їсти, на зиму є дрова. Я мамі казав, якщо субсидії не буде то поможу вам заплатити за газ.

За фактом смерті пенсіонерки правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею 115-ю – умисне вбивство. Уже встигли зробити розтин загиблої. Жінка, кажуть експерти, загинула від утоплення. Поки поліція розглядає три головні версії і призначили ще ряд експертиз.

– На разі розробляється три версії основних: умисне вбивство звичайно ж, ми його не можемо відкидати без проведення необхідних експертиз; нещасний випадок та можливо версія самогубства в зв’язку з тими даними які було отримано в ході огляду місця події. – каже прокурор Збаразького відділу Кременецької місцевої прокуратури Наталія Кибалюк. – З поміж іншого правоохоронці встановлюють і чи дійсно загибла писала передсмертну записку. В процесі слідства кримінальне провадження може бути перекваліфіковане. Все буде залежати від обставин які вдасться з’ясувати.

А от в Збаразькому районному управлінні праці та соціального захисту населення заявляють – субсидії родині загиблої пенсіонерки нараховано. Щоправда повідомити жінку про це не встигли…

– Син Віктор Володимирович 21-го числа подав заяву на пирзначення субсидії, 29-го листопада субсидія була призначена, повідомлення передано уповноваженому представнику селищної ради для передачі його заявникові. Заявника зараз ніби не було на місці, тому вони не могли йому вручити дане повідомлення. – заявляє начальник управління соціального захисту населення Збаразької райдержадміністрації Олександр Рожко.

Згідно вийсновку однієї з експертиз пенсіонерка померла від утоплення. Окрім цього в гаражі виявлено закревавлену сокиру, яку вилучили також, як речовий доказ. Померлу знайшли на кризі біля берега в одних шкарпетках і без хустини.

Поки ж відкритим залишається питання чи перекваліфікують загибель жінки в іншу кримінальну статтю, наприклад 120-ту –  доведення до самогубства. І хто тоді буде відповідати перед законом, якщо бабуся отримувала пенсії 1760 гривень, а комірне за газ взимку більше 4000 гривень.

Коментарі вимкнені.