Які аналізи варто зробити українцям, щоб вчасно перевірити свій організм: список

Усі ці обстеження ви можете зробити в державній клініці безплатно.

Щороку в Україні, як і у всьому світі –  понад 80 відсотків хворих помирають не від інфекційних хвороб. То в якому віці варто замість курорту – подарувати собі профобстеження? Які аналізи – можна зробити безплатно, за направленням сімейного лікаря, – йшлося в сюжеті ТСН-Тиждень.

Аби авто було на колесах, його треба годувати, доглядати. Ну і трохи щось застукало чи загуділо, ми мчимо до механіка – такого собі автолікаря. Звісно, можна удавати, що все гаразд, але тоді є ризик зупинитися і далі не поїхати. по суті наше тіло – така ж машина. І от парадокс  якщо про ТЕО машини  ми все розуміємо і діємо  то власний організм кидаємо напризволяще.

З 14 мільйонів українок мамографію з початку року зробили лише  239 тисяч жінок. І це одна з найпростіших і доступних  процедур. Звісно, є надія, ті що не увійшли в держстатистику, перевірилися у приватних клініках. Однак згадайте – чи є серед тих, хто дбає про себе – ви ?  І взагалі,  коли  ви були у лікаря для профілактики – без явних симптомів хвороби. 

Щорічно в Україні, як і в цілому світі, понад 80% населення помирає від неінфекційних захворювань – йдеться про серцево-судинні захворювання, хронічні обструктивні захворювання легень, онкологічних захворювань, а також цукровий діабет. 

І цей показник, впевнені лікарі,  можна було б знизити. Та ми  терпимо до останнього. Особливо це стосується чоловіків. У кожного десятого, за словами медиків, під час профогляду знаходять патологію, яку потрібно негайно корегувати.

То які обстеження повинен проходити кожен начебто здоровий українець, аби потім не лишати всю зарплату в аптеці.

 • Загальний аналіз крові  – 200 грн;
 • Біохімічний аналіз крові – 600;
 • Ліпідограма – тест на холестерин;
 • Аналіз сечі – 150;
 • Рентген легенів – 375;
 • УЗД черевної порожнини – 400;
 • Електрокардіограма – 200 грн;
 • УЗД серця -500;
 • Гінеколог – 400;
 • УЗД грудей – 400. 
 • У чоловіків замість гінеколога – уролог – 500. 

Отже, на свій техогляд журналістка ТСН витратила приблизно чотири тисячі гривень. І десь п’ять годин часу. Після сорока років – більше процедур – більше грошей.  Близько 5-6 тисяч гривень. Після сорока у жінок – УЗД грудей змінюється на мамографію – 600 грн. 

До обов’язкового списку у чоловіків додається УЗД простати – 200 грн  та аналіз крові на онкомаркер PSA – 300 грн. Також і чоловікам і жінкам після сорока треба робити колоноскопію -1000 грн. 

Бо саме рак кишківника займає друге місце за поширеністю у світі. Все обійдеться близько 5-6 тисяч гривень.

І це все одно дешевше, аніж лікувати серйозну запущену хворобу. До того ж усі ці обстеження ви можете зробити в державній клініці безплатно.

 1. Тому підготуйтеся заздалегідь. І пам’ятайте, вікові рекомендації, скоріше, умовні. Бо розраховані на ідеального здорового українця.
 2. Ретельно слід простежити усі фактори ризику. Зокрема і свій психологічний стан. Бо, наприклад у США, та вже і у деяких наших клініках паралельно з УЗД рекомендують проходити тест на депресію і тривогу – особливо жінкам після тридцяти.

Тож, хочете їхати довго і комфортно, тестуйте не лише своє авто, а і своє тіло, бо водій все ж важливіший.

Коментарі вимкнені.