Загадки адвокатських дверей у Бережанах (фото)

Знаєте є вулиці по яких просто тягне пройтися. Одна з таких Академічна. Уважний мандрівник помітить різні стилі дверей й оригінальні будинки з сецесійними й віденськими мотивами.

Впізнаваний будинок на Академічний, той що з стрімким закритим балкончиком. Його двері, чи не найбільш влучне поєднання скла та металу у Бережанах. На місці сучасного дверного скла в часи 1900 років використовували неймовірно популярне фацетоване, яке й досі в поодиноких екземплярах маємо шанси зустріти на інших дверях міста.

Особливістю фацетів була спеціальна обробка кромки скла. Заломлення світла фацетом утворювало своєрідний діамантовий блиск. Тому красу внутрішньої атмосфери під’їзду можемо лиш уявляти.

Світлик та дверне засклення вдало поєднані із з залізними стулками котрі вкриті стриманим декором нащільника та імпосту.

Двері багато в чому співпадають із характером діяльності попереднього власника. Тутешні жителі розповідають історії про поважного адвоката, котрий не пережив лихоліття Другої світової та загинув від кулі прямо на сходовій цього будинку.

Лиш стримані й водночас вражаючі металеві двері юриста залишились свідком минулого, яке ще має багато загадок.

Михайло Музичка

Коментарі вимкнені.