Степан Барна за 100 днів зробив те, чого не робила ще жодна держуставнова в Україні
Ну от. Ви скаржитеся, що швидко минає літо, а пляж бачили хіба з демотиваторів у соціальних мережах. Не зчувся і Степан Барна, як минули сто днів від тоді, як Президент прилетів до Тернополя сніжного дня з двогодинним запізненням, аби представити його головою Тернопільської обласної державної адміністрації, змусивши працювати 24 години на добу.
Дитячий майданчик, який спорудили в’язні встановили у Збаражі
На в’їзді у Збараж обласна делегація взяла участь у відкритті дитячого майданчику, який виготовили в’язні. Гірки і каруселі встановлено у спальному районі міста. Збараж молодіє, демографічна ситуація зазнає позитивних змін – навіть завдяки Збаразькому міському голові у місті додалося четверо дітей (тут варто усміхнутися – ред.), тож облаштування площі для дітей тут досить актуальне. Може, і скромний той майданчик, недосконалий, несучасний, але з’явився на місці занедбаних хащів. До речі, подібних споруд у Тернопільській області встановлено вже близько десятка, і буде зведено, обіцяє Степан Барна, ще 70 до кінця цього року. Акцентуватимуть, у першу чергу, на селах та околицях міст і селищ. Паралельно всі голови райдержадміністрацій Тернопільщини отримали завдання відновити дитячі майданчики, які вже є.
Що ж устиг Степан Барна за сто днів після наказу?
Напевно – багато вдалося, оскільки звітував Степан Степанович у Збаразькому замку вчора, 9 липня, без нот сорому і лицемірства. Принаймні слухати було можливо, бо по суті і без усіляких “карстових печер”, “плаватєльних басейнів”, “шкільних телевізорів” і теде. Навпаки, у розмові на губернаторському рівні з’явився якийсь конструктивізм, адекватність, якщо хочете.
Місце зустрічі у фортифікаційній споруді обрано невипадково: “Коли я очолив область, поставив за мету виконати два глобальних завдання — сформувати і збалансувати команду та збудувати фортифікаційні споруди. Зараз впевнено кажу: ми це зробили і зробили швидко та якісно, — зазначив, звертаючись до присутніх, Степан Барна. — Призначено всіх керівників районів, вони відкриті для запитань щодо своєї роботи. Ми зробили те, чого не робила ще жодна державна уставнова в Україні – оголосили найбільший відкритий конкурс на заміщення сотні вакантних посад в структурі облжержадміністрації та по районах. Вже після нас вакансії оголосили в Одеській та Донецькій ОДА. Наша область першою в України виконала поставлені Міністерством оборони завдання. Незважаючи на те, що за Тернопільщиною було закріплено об`єкти в першій лінії оборони, а зазвичай там мають будувати інженерні війська, ми якісно та швидко завершили спорудження майже 17 кілометрів фортифікаційних споруд”, — кінець цитати. Детальніше про зроблене і заплановане Степаном Барною можна ознайомитися на сайті ОДА.
Власне, вчорашнє дійство у Збаразькому замку стосувався не так здобутків у рамках сотні днів, як презентації стратегії роботи Тернопільської ОДА, де визначено конкретні об’єкти у всіх 17-районах області, які планують завершити до кінця цього року. Приміром, у тому ж Збаразькому районі обіцяють завершити будівництво очисних споруд (загальна вартість реалізації проекту – 16 мільйонів гривень).
“Не стріляйте в піаніста – він грає, як уміє”
Новацією у роботі теперішнього голови ОДА є залучення підлеглих – голів районних держадміністрацій до інтернет-простору, звідси – до оперативнішої комунікації – кожен голова РДА має сторінку в Фейсбуці, куди можна прямо з домашнього дивана висловлювати пропозиції, зауваження чи просто “лайкати” пости і фоточки про зроблене. Також тепер очільникам районів не треба тратитися на пальне, щоб обговорити з губернатором актуальні питання віч-на-віч у його робочому кабінеті в Тернополі, завдяки skype-зв’язку, який уже почали активно “юзати” державні службовці в рамках нарад різного штибу. Дешево і сердито, як-то кажуть.
По дорозі до Збаража в трансфері для ЗМІ керівник прес-служби ОДА Олег Удич розповів дотепний анекдот, лейтмотив якого: “не стріляйте в піаніста – він грає, як уміє”. То шо, нині ні в кого стріляти не будемо.
Ірина Юрко.
Фото автора.
Коментарі вимкнені.