Принадливий Тернопіль. Побачити місто за 20 хвилин

Часто знайомі, котрі хочуть приїхати в Тернопіль, запитують мене, чи вистачить їм два-три дні, щоби побачити місто. Зазвичай я віджартовуюсь, що вистачить і двадцяти хвилин.

Від інших міст Тернопіль відрізняє те, що за час зупинки потяга, можна встигнути вибігти на привокзальну площу й купити там яйця, молоко або сир. А, якщо поїзд стоїть 20 хвилин, то якраз встигаєте побачити й місто.

У той експрес-маршрут я б обов’язково включила вулиці Валова та Сагайдачного – так, щоби заразом оглянути катедру, а потім звернула б на бульвар Шевченка — саме в цих місцях витає дух старого Тернополя.

Що ж до моїх улюблених місць, то думаю, через те, що місто невелике, улюблені місця в багатьох людей співпадають. Почати б з того, що великою перевагою Тернополя є, звичайно, став. Мені завжди здавалося, що міста з доступом до води, виграють. Я не виняток і, коли хочу гуляти, то йду на Циганку.

Ще одне місце, яке мене дуже приваблює — залізничний вокзал, а найбільше – пішохідний міст понад коліями: люблю спостерігати, як потяги прибувають й відбувають, люблю дивитись на людей, що приїжджають і від’їжджають.

І все тут є: радість від зустрічей, тепло, сум, розпач, хвилювання — життя в його постійному русі. І так повертаємося до того, з чого почали.

Марійка Багрій.

Коментарі вимкнені.