Брудна пропаганда у Почаївській лаврі – усе, щоб продати святиню

Питання можливої приватизації Почаївської лаври викликало бурхливу реакцію на Тернопільщині. Хто захистить цю святиню та якими методами, обговорювали сьогодні у ТЦК.

Церква з громадськістю, за словами Архієпископ Тернопільського, Кременецького та Бучацького Нестора, буде писати листи до влади, збирати підписи людей. Він переконаний, якщо спільними зусиллями висловимо позицію, то до нас дослухаються.

Депутат облради Степан Барна каже, що надішле авторам цього законопроекту спеціальне видання. Це збірка праць науковців, яка повністю присвячена тематиці Почаївської лаври і де вказано, чия повинна бути українська святиня.

Серед інших методів оборони будуть акції протесту, ініціюється звернення від облради до Києва. Також був направлений лист у ЮНЕСКО, щоб вони Почаївську лавру взяли під свою охорону. Прийшла відповідь, щоб збирати перелік документів. Лише один з документів – обґрунтування у науковій установі Львова вартує 3 млн.грн. Це унеможливить подальшу приватизацію.

–  Самі ж люди Почаєва виступають проти приватизації, – каже депутат Почаївської міськради Костянтин Красовський. – Вони вважають, що це їх святиня. Ходять на відправи, не зважаючи на те, хто править.

Цікавим елементом на території Ларви є пропаганда для прихожан. Там встановили міні-бігборди, на яких звертаються до прихожан із словами, що це не є приватизація. А лише повернення того, що було забрано. Тут виникає питання – у кого було забрано?

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.