Діти в небезпеці – в Україні активізувались чорні трансплантологи

В Україні почастішали випадки викрадення дітей на органи. Про це повідомив правозахисник Ярослав Дунаєв.

“Нещодавно мені вдалося зв’язатися з батьками дівчинки, котру намагалися викрасти у середині березня у столиці. – розповів Дунаєв. – Її батько – тренер параолімпійської збірної. Дев’ятирічна дівчинка пішла з мамою до торгово-розважального центру “Дрім-Таун”. Поки дитина розважалася, мама відійшла взяти кави. Потім не знайшла доньки. Не запанікувавши, вона звернулася до охорони, аби охоронники перекрили всі ходи та виходи з будівлі. За 15 хвилин дитину знайшли в чоловічому туалеті – вона була обстрижена під хлопчика та переодягнена в хлопчачий одяг. Тобто її хотіли вивести з торгівельного центру, як хлопчика. На щастя усе обійшлося. Дитину знайшли, а викрадачі втекли. Але очевидно що украсти дитину планували професіонали”.

Батьки розголосу історії не хочуть та власні прізвища відмовляються називати. Пояснюють, що бояться за подальшу долю дитини. Але викрадення з ціллю викупу – відкидають. Натомість думають, що викрадачі працювали на “чорних” трансплантологів.

За інформацією Ярослава Дунаєва, аналогічний випадок стався минулого року у Львові в торговому центрі “Кінг Крос Леополіс”. Дівчинку п’яти років також переодягнули у хлоп’ячий одяг та обстригли під хлопчика – при чому протягом 10 хвилин. Охоронцям та батькам вдалося розшукати дитину. Викрадачі – зникли.

“Мені відомо, що зловмисники намагаються проникнути в реєстратуру поліклінік та дитячих лікарень, аби “підшукати” ту дитину, котра їм потрібна, – розповів Ярослав Дунаєв. – Ще один випадок викрадення дитини закінчився більш плачевно. У столиці викрали маленьку дівчинку, за деякий час повернули батькам її з запискою в кишені. В записці було зазначено, що у дитини немає однієї нирки”.

Правозахисник радить всю інформацію про стан здоров’я дитини, її групу крові, тощо зберігати удома.

“Трапляється що у школі ні з того ні з сього весь клас змушують здати аналіз крові, – розповідає правозахисник. – Поцікавтеся у поліклініці, у відділі охорони здоров’я – навіщо те все, які причини. При підвищеній увазі до дитини з боку сторонніх осіб, спробі викрадення медичної картки дитини варто поставитися до цього дуже серйозно. Правоохоронці тут складу злочину не вгледять, а коли вгледять – буде запізно”.

У 90-х роках, як зазначив Дунаєв, “чорні” трансплантологи полювали за дітьми з дитячих будинків. Але згодом зрозуміли, що здоров’я у таких дітей слабке. Тому відкрито почали полювати на “домашніх” дітей.

Коментарі вимкнені.