Дуже дорогий Віктор Федорович, або Чому в Обами – одна резиденція, а в Януковича – 20

“Економiєю” грошей знову прославилася нинiшня влада. Державне управлiння справами, пiдпорядковане Президентовi, взялося “доремонтувати” резиденцiю “Синьогора”, яка Вiкторовi Януковичу дiсталася вiд його попередникiв на посадi. Оновлення президентського маєтку коштуватиме платникам податкiв 21 мiльйон гривень.

Як зазначено у “Вiснику державних закупiвель”, грошi пiдуть на закiнчення капiтального ремонту, ремонт iнженерних мереж та ремонтно-вiдновлювальнi роботи об’єктiв резиденцiї “Синьогора” в Гутi Iвано-Франкiвської областi.

Ця новина не привернула б аж такої уваги, якби не кiлька важливих фактiв. По-перше, наприкiнцi минулого року держава вже видiляла грошi на ремонт згаданої держдачi. Тодi витратили 33 мiльйони гривень.

По-друге, “Синьогорi” немає ще й десяти рокiв. Її спорудила 2001-го
для Президента Кучми “Укрзалiзниця” пiд патронатом нинi покiйного
Георгiя Кiрпи
. Ще тодi шику будiвлi не бракувало — об’єкт оцiнювали не в один мiльйон доларiв.

По-третє, як сприймати заяви очiльникiв держави про те, що треба затягти паски, втiлювати непопулярнi реформи, якщо самi показують зовсiм iнший приклад — витрачають грошi на свої забаганки?!

Фiнансування ремонту “Синьогори” — це абсолютно корупцiйна схема витрачання коштiв, — каже “Експресу” Володимир Яворiвський, народний депутат вiд “БЮТ — “Батькiвщини”. — Ще попереднього разу, коли на резиденцiю скерували понад 30 мiльйонiв, я адресував Державному управлiнню справами депутатський запит iз вимогою роз’яснити, на що пiдуть грошi. ДУС мотивувало капiтальний ремонт “Синьогори” начебто потребою лiквiдувати наслiдки надзвичайних ситуацiй. Але насправдi, як запевняли обiзнанi люди, президентський маєток у Карпатах жодного разу не постраждав вiд повеней чи будь-чого iншого.

Годi збагнути, на що тепер знадобилося ще понад 20 мiльйонiв. Тим паче, що за Ющенка у “Синьогорi” також проводили ремонтнi роботи. Очевидно, Янукович хоче ще бiльше шику. Для нього, кажуть, там усе переробляють на новий лад”.
“Синьогора” — це нова розкiшна будiвля, — розповiдає Володимир Яворiвський. — Менi доводилося там бути. Резиденцiя має три поверхи, ще й пiдземнi примiщення з басейном, сауною, джакузi. Дорогi меблi, люстри, мармуровi сходи… На територiї резиденцiї є гуцульський та мисливський будиночки, озеро, вертолiтний майданчик. За вiллою — лiс i гори. На одному зi схилiв облаштовано лижний спуск iз пiдйомником. Загалом резиденцiя має близько 11 тисяч гектарiв“.

Цiкаво, що за президентства Вiктор Ющенка в “Синьогорi” започаткували екскурсiї. Їх органiзовувала дирекцiя державної резиденцiї. Кожен охочий мiг прогулятися територiєю президентського маєтку. Щоправда, побачити всю розкiш апартаментiв не було можливостi: екскурсовод показував лише хол “об’єкта номер один”. Така мандрiвка коштувала 50 гривень для дорослих i 20 — для дiтей i пiльговикiв.

Але пiсля того, як дача перейшла до Януковича, екскурсiй там не проводять. Почалися безконечнi ремонти…

Вiн має 20 резиденцiй

“Дуже прикро, що демократичний, здавалося б, Ющенко свого часу не
припинив практики нагромадження державних дач, — обурюється у розмовi з “Експресом” голова громадської органiзацiї “Люстрацiя” Олег Осуховський. — Вiн отримав їх понад пiвтора десятка “у спадок” вiд Кучми, ще й нових в областях надбав”.

За пiдрахунками пана Осуховського, загалом у нас 20 державних резиденцiй. “Шiсть iз них у Києвi. Це — Марiїнський палац, так званий Будинок iз химерами, будiвлi на вулицях Липськiй, Лютеранськiй та двi — на Грушевського. Двi — у Київськiй областi: славнозвiсне “Межигiр’я” та “Залiсся”. Вiсiм розташованi у Криму — чотири державнi дачi в Гаспрi та Мухалатцi, “Зоря” у Форосi (бiльш вiдома як “дача Горбачова”), мисливський будинок “Дубрава-2”, “Мала Соснiвка” у Массандрi та Юсуповський палацо-парковий садибний комплекс у Кореїзi. А ще згадана
“Синьогора” у Гутi, палац графiв Потоцьких у Львовi, “Гетьманська
столиця” у Батуринi, колишня резиденцiя Богдана Хмельницького у
Чигиринi”
.

У всiх цих резиденцiях мали б вiдбуватися “протокольнi” зустрiчi. Але, кажуть нашi спiврозмовники, сам Президент не навiдується на кожну з них. “Наприклад, у “Синьогорi” Янукович буває вкрай рiдко, — зазначає Володимир Яворiвський. — Вiн, так би мовити, трохи побоюється Захiдної України, дискомфортно почувається там. Та навiть якби Президент бодай раз на мiсяць приїжджав на одну з держдач, за рiк вiн їх усiх не об’їде!”

Європейцi держдач “не плодять”

“Очевидно, нинiшнi очiльники країни дещо переплутали: вважають себе не найманими працiвниками в державi, а її господарями, — долучається до розмови голова пiдкомiтету комiтету ВР з питань бюджету Павло Жебрiвський. — Чомусь вирiшили, що державний бюджет — це їхнiй особистий бюджет, який має забезпечити їм комфорт на рiвнi перського шаха. Дiрвавшись до корита, посадовцi вiдразу намагаються будувати собi хороми. Це, звичайно, не свiдчить про їхню iнтелiгентнiсть, сумлiння, розумiння того, що Україна сьогоднi котиться донизу — з огляду на рiвень добробуту пересiчного громадянина”.

Цивiлiзованi країни, запевняє Олег Осуховський, не мають стiльки державних “фазенд”. “Скажiмо, у США є одна офiцiйна резиденцiя, у
Латвiї, Нiмеччини, Угорщини — по двi, Iталiї — три, Польщi — п’ять
, — каже вiн. — До того ж, за кордоном це переважно вiдпочинковi комплекси, якi обслуговують мiжнароднi конференцiї та офiцiйнi прийоми, а також працюють як комерцiйнi центри й готелi. У Польщi, до слова, одна з державних садиб виконує функцiю iнформацiйно-освiтнього центру, що органiзовує виставки i культурнi заходи, пов’язанi iз життям президента та держави”.

“Справдi, лiдери європейських країн не “плодять” резиденцiй, — наголошує Володимир Яворiвський. — Там свiдомi люди. Та й громада нiколи б не дозволила керманичам своєї держави мати стiльки палацiв. А ми, на жаль, мовчимо…

Я вважаю, що нам вистачило б двох резиденцiй. Хай би була одна в Криму та одна — десь пiд Києвом. I не лише для Президента, а для високопосадовцiв. Бо ж утримувати резиденцiї у всiй Українi коштом простого люду, в кишенях якого вже нiчого не шелестить та не дзвенить, — аморально!”

Наталiя ВАСЮНЕЦЬ, Експрес

До речi:
Експрес” звернувся до Адмiнiстрацiї Президента з проханням детальнiше розповiсти, на що витратять 21 мiльйон гривень, видiлений на резиденцiю “Синьогора”. Однак керiвник Головного управлiння доступу до публiчної iнформацiї АП Денис Iванеско вiдповiв, що не має таких вiдомостей i порадив звернутися безпосередньо до керiвництва резиденцiї у Гутi.

Своєю чергою, гендиректор Державної органiзацiї “Резиденцiя “Синьогора” Михайло Кучер у розмовi з Експресом був лаконiчним. “У “Вiснику державних закупiвель” чiтко зазначено, що цi грошi пiдуть на реконструкцiю iнженерних мереж та завершення ремонтно-вiдновлювальних робiт об’єктiв “Синьогори”, — “вiдрубав” вiн. — Нiчого бiльше додати не можу. У резиденцiї тривають поточнi ремонти…

— Здається, у Вiктора Януковича з’явився нездоровий потяг до “озолочення” своїх маєткiв, яке вiн, щоправда, називає скромними словами “ремонт”, “реконструкцiя”, — коментує новину Iгор Соскiн, директор Iнституту трансформацiї суспiльства.

Як менi вiдомо, коли Януковичу дiсталася “Синьогора”, то там усе переробляли вiдповiдно до його смаку. Усерединi будiвлi зривали паркет, демонтували перегородки, купували новi меблi… На подвiр’ї пересаджували ялини i навiть замiсть лiтньої альтанки спорудили
капличку.

Не сумнiваюся, що меблi, люстри, сантехнiка у президентських резиденцiях — “золотi”. Адже замовляють їх для Вiктора Федоровича не де-небудь, а за кордоном: в Iталiї, Нiмеччинi й так далi. Варто згадати, що в клубному будиночку, який “вирiс” на славнозвiснiй дачi в “Межигiр’ї”, є дверi й за 28 тисяч доларiв, i за 64 тисячi! А три тамтешнi колони для передпокою та дерев’яний бордюр “тягнуть” на понад 300 тисяч доларiв!

Тож, куди витратити 20 мiльйонiв гривень, якi видiлили на резиденцiю “Синьогора”, думаю, голови особливо не ламатимуть…

-1 thoughts on “Дуже дорогий Віктор Федорович, або Чому в Обами – одна резиденція, а в Януковича – 20

  • 11:55 | 8.08.2011 о 11:55
    Permalink

    Синежопые жители Донецких областей..лежите дальше пятки ваших панов…а они юлька воровка – пусть она трижды воровка но ваш Бандюкович это нечесть которая вас всех поставит раком поднимет пенсионный возраст на свое благо а вы дальше ходите и лижите им пяты может розрешат гамно ихнее превельможее вам поесть….вы теряете своих братьев в шахтах и на предприятиях а тот урод глава страны тратит деньги на свой комфорт…не стыдно???”??? нет слов..больше нехочу тратить на это свое время….смерть нашей власти…к стенке и на расстрел!!!

Коментарі вимкнені.