Міліція хоче контролювати проведення патріотичних таборів в Україні?

Вже традиційно для себе ВМГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” з 1 по 12 серпня на Сумщині, поблизу кордону з Росією,  провела молодіжний вишкільний табір “Відвага 2011 ім. І. Гавдиди”.

Цього року табір значно розширив свою географію, адже його учасниками стали близько сотні молодих людей майже з усіх областей України – з Київської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Сумської, Луганської, Дніпропетровської, Чернівецької, Херсонської, Вінницької, Харківської, Полтавської, Одеської, Закарпатської, Чернігівської, Волинської областей та з міста Києва.

Метою табору був фізичний та ідеологічний вишкіл молоді. Для її ефективного досягнення програма  поєднувала в собі як фізичне так й інтелектуальне навантаження та складалася з чотирьох блоків, а саме:

– таборовий, який включав в себе лекції та практикуми з табірництва, мандрівництва, виживання в природі, орієнтування на місцевості та ін.
– громадська дія, де учасники мали змогу  подискутувати про засади опору режиму,  дізнатися як правильно поводитись на акціях та при затриманні міліцією та як ефективно використовувати соціальні мережі в роботі громадського активіста;
–  а також ідеологічний та історичний, який включав у себе історичні екскурси про Конотопську битву, історію Холодного Яру, дискусії про боротьбу ірландських націоналістів, героїчні сторінки з боротьби УПА та  багато інших цікавих, а головне –  актуальних тем.

Дискусії відбувалися за участі фахових спеціалістів. Так, учасники табору мали можливість поспілкуватися про громадську активність і громадську структуру з експертом ІПО Олександром Солонтаєм,  голова Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Стефан Романів та редактор газети «Шлях Перемоги» Віктор Рог розповіли таборовикам про історію та сучасну діяльність ОУН, поділилися думками про стан і завдання націоналістичного руху в теперішніх умовах, почесний член МНК, директор Бюро Аналізу Політики, Олег Медуниця розповів учасникам про особливості зовнішньої політики України. Також таборовики мали змогу взяти участь у дебатах, які були організовані членом Дебатної Академії Вікою Євтушенко та у тренінгу з лідерства, який проводив екс-начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Сумської ОДА, тренер міжнародного рівня Віктор Бобиренко.

Практична частина складалася з туристичних та спортивних змагань (регбі, волейбол, кікбоксінг), водних ігор, теренової гри, змагань з туристичної техніки, смуги перешкод та вимаршу довжиною понад 60 км з елементами квесту.

Проте не обійшлося і без сюрпризів. Так, 11 серпня, за день до завершення заходу, в табір не очікувано завітали працівники правоохоронних органів. Свій візит вони мотивували контролем за громадським порядком. «Вони переписали прізвище, імя та по батькові всіх учасників, перевірили їхні документи. На відеокамеру нас фактично знімали, як якихось хуліганів, порушників. Так міліція показала свою гостинність», – коментує дану ситуацію голова МНК Сергій Кузан.   На прохання пред’явити документи відгукнулася далеко не вся делегація міліціянтів, яка складалася аж з 9 осіб (!)..

Проте це не стало перепоною для успішного завершення молодим націоналістам їх табору. 12 серпня, після урочистого закриття і нагородження найкращих учасників цінними подарунками від Проводу табору та партнера заходу – мистецької агенції “Наш Формат” молодь роз’їхалась по домівкам, щоб рівно через рік знову зібратися в таборі “Відвага ім. І. Гавдиди”.

 

Коментарі вимкнені.