Найбільші пільги ветерани УПА мають в Івано-Франківську, Львові та Тернополі

У Львові та Івано-Франківську місцева влада доплачує ветеранам ОУН-УПА щомісячно по 500 грн, а також відшкодовує видатки за послуги зв’язку і ЖКГ. На Тернопільщині ветерани ОУН-УПА мають пільги, розмір яких становить 50%-100% від розміру послуг ЖКГ.

Івано-Франківська міська рада вчора приєдналася до рішення колег зі Львова, прийнявши рішення у цьому році щомісячно виділяти по 500 гривень на доплати до пенсій для ветеранів ОУН-УПА.

Окрім того, депутати також надали цим ветеранам 100% пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Зараз в Івано-Франківську проживає 44 ветерани націоналістичного підпілля, в області 1100 людей. У 2011 році ветерани УПА, які проживають в обласному центрі, отримували доплату в 200 грн щомісяця.

У Львові ще у 2010-му році міськрада прийняла рішення доплачувати ветеранам УПА 500 грн на місяць. А у 2011-му у міськраді вирішили відшкодовувати витрати ветеранів за послуги зв’язку і ЖКГ. Цими пільгами також користуються вдови ветеранів УПА і політв’язнів. У місті в 2011 році мешкало понад 470 ветеранів, майже 50 вдів ветеранів УПА та близько 20 вдів політичних в’язнів.

Ще з червня 2009 року у Тернополі сесія обласної ради ухвалила рішення “Про вшанування та соціальний захист ветеранів ОУН-УПА на території Тернопільської області”. Згідно із ним депутати за рахунок коштів обласного бюджету встановили надбавки до пенсій ветеранам ОУН-УПА в розмірі 100% та 50% пільг щодо сплати послуг зв’язку і ЖКГ. У червні 2011 року Тернопільська облрада підтримала рішення про підвищення пенсії на 100 грн ветеранам УПА, які проживають в області.

У 2008 році на Волині обласна влада два рази на рік виплатила ветеранам УПА одноразові допомоги по 100 гривен. Крім цього, ветеранам національно-визвольних змагань виділили по 170 грн як допомогу для сплати за опалення.

У 2010 році Луцькою міськрадою було прийнято рішення про те, що місцеві ветерани ОУН-УПА з того часу користуються маршрутними таксі безкоштовно. Незважаючи на те, що на Волині проживає близько 700 ветеранів ОУН-УПА, щомісячних пільг на кшталт тих, які мають ветерани на Львівщині і Івано-Франківщині, у них немає.

З 2008 року у Чернівецькій області було запроваджено щомісячні виплати реабілітованим особам, які зазнали політичних репресій, а також ветеранам ОУН-УПА. Виплати здійснюються за рахунок видатків обласної ради. Щомісячні виплати здійснюються в розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (близько 100 грн на місяць).

Як повідомлялося раніше, від Януковича вимагають визнати національно-визвольну боротьбу ОУН-УПА.

У Львові активісти пропонують багатим матеріально підтримати ветеранів УПА..

У Києві проживає близько 100 ветеранів УПА, але пільг вони не мають.

Загалом в Україгні проживає близько 10 тис. ветеранів Української Повстанської Армії, – пише Тиждень.

Коментарі вимкнені.