Це справжня війна, а не АТО, – “айдарівці” розповіли про жахи на Сході

Сьогодні у тернопільський прес-клуб завітали бійці «Айдару». Зустріч була дуже важкою, адже в очах хлопців можна було побачити смерть, яку наші Герої не одноразово зустрічали в зоні АТО.

Зараз у Тернополі є багато «айдарівців», деякі приїхали на відпочинок, а більшість з них – провести в останню дорогу загиблих товаришів – Андрія Юркевича та Федора Коломійця.

Ігор Полигач, Віктор Захарченко та Максим Мясніков розповіли журналістам про те, що в Україні йде справжня війна і навіть не з Росією, а з Путіном. Розповіли і про нелюдів, які навіть у мертвих бійців відрізають язики та члени.

Путін боїться «айдарівців»

Насамперед «айдарівці» розповіли про те, що через те, що вони є великою силою в цій боротьбі за Україну, путінські тролі почали ввести з ними інформаційну війну, звинувачуючи їх у  мародерствах та гвалтуваннях.

Ігор Палигач каже, що немає взагалі ніяких заяв на них, не має потерпілих.

–          А коли російські найманці за співпрацю з українськими військами вирізають цілі сім’ї, то вони просто стурбовані. Звинувачують нас, але не мають ні доказів, ні підстав.

Також дуже багато диверсійних груп закинуто на Схід, які під видом «айдарівців» починають «безпрєдєл», яких вони самі виловлюють і знищують.

За словами  Віктора диверсійні групи відправляє «старший брат».

– І ми не воюємо з Росією, ми воюємо з Путіним. В Росії дуже багато задурманених людей. Ми ж їмо їх печінки, нирки вирізаємо, все як положено. Стабільно три рази в день, – жартує Віктор. – Дуже надіюсь, що нарешті проснуться росіяни, подивляться хто ними керує. Хоча він не керує, а лише використовує у своїх цілях. Є навіть армійці, які зловживають спиртним і прикриваються «Айдаром». Кажуть нам, що до нас краще населення ставиться, тому армійці і кажуть, що наші.

Максим розповідає, що люди бачать хто як воює, тому добре до них ставляться.

Коли «Айдар»  захоплював Щастя, то не постраждав ні один жилий будинок, зараз там розбомблено дуже багато, – каже Віктор.

Журналісти не розповідають всією правди

Розповіли хлопці і про те, що журналісти доносять до населення лише 5% інформації про те, що відбувається на Сході.

–          Вони це фільтрують і не показують, що там відбувається в дійсності. Потрібно там люди, які технічно забезпечені, щоби висвітлювали правду. Адже там відбувається війна. Це не захист кордонів. Журналісти зараз мовчать про все – про потреби, про те, як воюють, з ким воюють, – розповідає Максим.

І саме головне, всі кричать, що війно, що у нас АТО, що ми воюємо з сепаратистами. Хоча ми вже давно воюємо з дієвою армією, регулярною армією Росії. У нас  війна, а не АТО. Якщо Ви думаєте, що Путін забере тільки Донецьк і Луганськ і цим заспокоїться. То це злочинна наївність. Він не зупиниться на Збручі. Він буде тут, – каже Віктор.- Мені кажуть там є мирні люди. А скільки ці мирні люди вже сидять там? Там вже давно можна було поїхати звідти. Я на власні очі бачив, люди пішки йшли з Луганську. Вони розуміють, що в перше чергу мішають нам.

Розповіли «айдарівці», що зараз у зону АТО відправляють непідготовлених хлопців, які не вміють стріляти.

А за словами Максима, ті хто зараз знаходяться у добровольчих батальйонах стали професіоналами.

– Вони вже можуть стріляти з усіх видів зброї.

Обурює бійців те, що ЗМІ мовчать про реальну кількість загиблих під час АТО.

За їх підрахунками лише серед «айдарівців» загинуло щонайменше 500 чоловік.

–          Під час АТО кажуть загинуло 840 бійців. Але це певно лише 10% від усієї кількості.

Про військовий стан

«Айдарівці» вважають що потрібне введення військового стану.

–          Введення військового стану дасть можливість взяти в кільце Донецьку та Луганські області. Ми відріжемо доступ для подачі боєприпасів, техніки, амуніції. Вони не зможуть ввести тоді війну. Сили не рівні. Але ми зробимо кордон. Це те саме, що паук заліз у нірку, і чекає, щоб до нього залізли комахи, а  якщо його замурувати,  то він там залишиться, – каже Максим.

За словами бійців  потрібно ввести військовий стан хоча б у Донецькій та Луганській областях.

Про психологічну допомогу

Наголосили «айдарівці», що хлопці з передової потребують психологічної допомоги. А своєрідним психологом може бути капелан, який має бути прикріпленим до кожного батальйону.

“Айдарівці” воюють російською зброєю

А  озброєння у них як не було, так і нема, тому в основному вони воюють трофейною зброєю.

–          Якщо переозброять російську армію, то добровольчі батальйони будуть переозброєнні. Тому що ми воюємо їхньою зброєю добутою під час бою, – каже Максим.

–           Дякуємо Москві вона присилає нам «гуманітарну», – каже Віктор.

Раніше казали «майдануті», а тепер «айдарнуті»

Як розповідає Максим, добровольці це найбільші націоналісти та патріоти, тому цю роботу вони виконують не за наказом, а совісно.

І тому, коли під час перемир’я починають по «айдарівцям» стріляти, вони дають відповідь.

– Раніше казали «майдануті», а тепер «айдарнуті», – каже Віктор. – Ми не чекаємо команд. І, слава Богу, наш командир це розуміє.

І були навіть такі випадки, що хлопці брали полонених з пластмасовою зброєю, каже Максим.

Чому пізно говорити про мирні договора

Є дуже велика проблема з опізнаванням загиблих, розповідають «айдарівці».

– Потрібні жетони, або якісь опізнавальні знаки, – каже Максим.

За словами Віктора, зі Щастя забрали 38 загиблих, але опізнали лише п’ять.

–          Вони дострілюють ранених і після цього ще палять. Вони думають, що нас цим настрашать. Мене більше страшить сама уява, що по моїй землі москалюга ходить.

–          Вони ще більше мотивують їх знищувати. Це нелюди, – каже Максим.

–          Ворог перестає бути ворогом, коли він мертвий, – запевняє Віктор.

–          Ні одного їхнього двохсотого ми не відали як підібрали. Ми всіх помили, передягнули, побрили. Накрили простинями білими. А коли нам привезли наших 38 хлопців… Сказали нам, ідіть заберіть своє м’ясо. Три дні на сонці лежали, – розповідає Максим.

За словами Віктора,  нелюди відрізали нашим члени, язики…

– Вже пізно говорити про мирні договора, – каже Максим.

Коментарі вимкнені.